L, 3.12.2022

GALERII ⟩ Veebruaris on Tallinna botaanikaaed Hispaania looduse ja kultuuri lainel

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Veebruaris on Tallinna botaanikaaed Hispaania looduse ja kultuuri lainel
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Veebruaris avatakse Tallinna Botaanikaaias Taimeriigi Suursaatkonna projekti raames Hispaania teemakuu, mille käigus korraldatakse erinevaid Hispaania loodust ja kultuuri tutvustavaid üritusi. Hispaania päritolu taimed on Tallinna Botaanikaaias tähistatud botaanik Urmas Laansoo poolt koostatud infosiltidega.

5. – 27. veebruarini on huvilistel võimalus Palmimajas tutvuda näitusega «Taimeillustratsioone Hispaania ekspeditsioonidelt». Illustratsioonid on osa Madridi Kuningliku Botaanikaaia kollektsioonist.

Hispaania teadusekspeditsioonidel osalenud kunstnike loodud illustratsioonide kogud moodustavad ainulaadse botaanilise pärandi mitte ainult nende teadusliku kasutuse, vaid ka kunstilise, ajaloolise ja kultuurilise väärtuse tõttu. Osa neist kogudest on kantud ka UNESCO Ladina-Ameerika ja Kariibi mere piirkonna maailmapärandi nimistusse. Näitusel näeb illustratsioone, mis kuuluvad Peruu asekuningriiki tehtud kuningliku botaanikaekspeditsiooni (1777-1816) ja Uus-Granada asekuningriiki tehtud kuningliku botaanikaekspeditsiooni (1783-1816) kogudesse.

5., 12. ja 19. veebruaril kell 12.00 toimuvad Palmimajas Hispaania taimede ringkäigud Urmas Laansooga. Registreerida saab SIIN.  

Laupäeval, 12.02 kell 14.00 degusteeritakse Palmimajas Hispaania oliiviõlisid ja järgmisel laupäeval, 19.02 kell 14.00 Hispaania vahuveine. Mõlemale üritusele saab registreeruda Hispaania saatkonna kultuurimeili kaudu: emb.tallin.ofc@maec.es.

Märksõnad
Tagasi üles