R, 7.10.2022

NÄDALA KODU ⟩ Johan ja Kirsi Tali hindavad head arhitektuuri

Tiina Kolk
, kultuuriajakirjanik
Johan ja Kirsi Tali hindavad head arhitektuuri
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Arhitekt Johan Tali ja tema filmikunstnikust abikaasa Kirsi ning nende pere kaks kassi, pikakarvaline Lennuk, kunagine Kopli tänavakass, ja karvatu sfinks Vaasha.
Arhitekt Johan Tali ja tema filmikunstnikust abikaasa Kirsi ning nende pere kaks kassi, pikakarvaline Lennuk, kunagine Kopli tänavakass, ja karvatu sfinks Vaasha. Foto: Raul Mee

Johan ja Kirsi Tali esimene ühine kodu asus samuti kesklinnas, Magasini tänaval. «Ma elasin seitse aastat selles armsas paigas, mille rohelus ja miljöö meenutavad minu lapsepõlve Kuressaaret,» mainib naine. Vahepeal viis elu noored mõneks ajaks Berliini, kuhu Johan tuli Kirsile järele pärast magistrikraadi kaitsmist Viini Rakenduskunsti Ülikoolis.

Aga Kirsit vallanud koduigatsus ja Johani soov arhitektina end teostada tõi nad koju tagasi. Tagantjärele vaadates oli Eestisse naasmine kõige õigem otsus, sest siin ootas arhitekti ja filmikunstnikku ees põnev tööpõld. Johan Tali, kes tänavu pälvis noore arhitekti preemia, on koos kolleegi Karli Luigega asutanud arhitektuuribüroo Molumba ja paljud nende projekteeritud hooned on võitnud konkursse (Saue vallamaja, Kuressaare päevakeskuse saal, Hiiumaa spordikeskus jpt). Kirsi on üks filmistsenograafiaga tegeleva Set Set Stuudio asutajaid ning viimasel ajal seotud rahvusvaheliste filmide ja sarjadega nii Eestis kui Soomes («Deadwind», «Musta Valo», «Võta või jäta», «Portugal»).

Ahvatleva kuulutuse kehutusel

Märksõnad
Tagasi üles