Päikesepaneelidest uue küttesüsteemini: Luminor tõi turule energiasäästlikkuse laenu

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Copy
Päikesepark Viljandis. Pilt on illustreeriv.
Päikesepark Viljandis. Pilt on illustreeriv. Foto: Elmo Riig/Postimees Grupp

Alates tänasest hakkab Luminor pakkuma laenu hoonete energiatõhususe suurendamiseks ja päikesepaneelide paigaldamiseks. Energiasäästlikkuse laenu loomine on tingitud muutunud olukorrast energiaturul ja kasvanud vajadusest taastuvenergia lahenduste kasutuselevõtuks.

«Hoonete energiatõhususe suurendamine aitab inimestel säästa raha ja muudab hooned keskkonnasõbralikumaks. Seda laenutoodet arendades keskendusime kahele peamisele probleemile, milleks on hoonete madal energiatõhusus ja meie energiasüsteemi suur sõltuvus taastumatutest energiaallikatest,» rääkis Luminori Eesti klienditeenuste juht Kaspar Kork.

«Julgustame kliente investeerima oma kodude renoveerimisse ja samal ajal ka uute alternatiivsete energialahenduste kasutusele võtmisesse, mis pikas perspektiivis on ka rahakotisõbralikum valik.»

Uut energiasäästlikkuse laenu saab taotleda päikesepaneelide ostmiseks, hoonete soojustamiseks, küttesüsteemide rekonstrueerimiseks ja ventilatsioonisüsteemide paigaldamiseks. Samuti ka akende ja uste vahetuseks ning veel mitmeteks muuks hoone energiaklassi parandavaks sammuks.

Energiasäästlikkuse laenu summa jääb vahemikku 4000–20 000 eurot ning seda saab taotleda kuni kümneks aastaks fikseeritud intressimääraga 4,9 protsenti aastas. Laenu taotlemisel tuleb esitada ka renoveerimisprojekt või leping renoveerimistööde läbiviijaga.

Tagasi üles