L, 28.01.2023

STATISTIKA ⟩ Eesti suurlinnades sündisid veebruaris uued hinnarekordid

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Eesti suurlinnades sündisid veebruaris uued hinnarekordid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pärnu vanalinn. Pilt on illustreeriv.
Pärnu vanalinn. Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Veebruaris ületas Tallinna korteri ruutmeetri mediaanhind esimest korda 2500 euro taseme ning ka Pärnus ja Tartus sündisid uued rekordid, analüüsib Eesti suurim kinnisvarabüroo Uus Maa Maa-ameti statistikat.

Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütiku Igor Habali sõnul on praegu Eestis müügilolevate korterite arv võrreldes eelmise aasta veebruariga veerandi võrra väiksem, mistõttu on tehingute arvud languses. «Jätkuva defitsiidi tõttu tõusevad aga hinnad ning veebruaris oli üle Eesti korteritehingute mediaanhind 1854 eurot ruutmeetri kohta, mis oli üle 20% enam kui mullu,» ütles Habal.

Tallinnas tõusis korteritehingute mediaanhind aastaga 20,2 protsenti 2560 euroni. Tartus oli tõus 6 protsenti 1895 ning Pärnus 35% 1674 euroni ruutmeetri kohta «Ainsana on suurematest linnadest jäänud 435 euroga mullusele hinnatasemele Narva ja sellegi peamine põhjus on madal pakkumiste arv, mis tõi piiratud turul müüki rohkem kehvemas seisukorras kinnisvara,» kommenteeris Habal.

«Ostja poolt positiivse uudisena on laenuturul väga terav konkurents ja läbi aegade madalaim eluasemelaenu intresside kulu,» lisas Habal.

Kinnisvaratehingute arv on Habali sõnul kiiremini langenud suurema nõudluse ja defitsiidiga kohtades, kus lihtsalt pole piisavalt valikut – näiteks Harju-, Pärnu- ja Tartumaal. Tehingute arv kasvas suurema vakantsiga maakondades – näiteks on aasta kahe esimese kuu võrdluses eelmise aasta sama ajaga tehingute arv kasvanud enim Põlvamaal (+39 protsenti) ning Jõgevamaal (+25 protsenti).

Tänavu veebruaris kahanesid mullu sama ajaga võrreldes üle Eesti eramutega tehtud tehingud ligi veerandi võrra 173ni, suvilatehingud jäid 44ga samale tasemele ning kruntide müük vähenes ligi 40 protsenti 227ni.

Märksõnad
Tagasi üles