L, 3.12.2022

NÄDALA KODU ⟩ Kunstniku kodu mustikametsas

Tiina Kolk
, kultuuriajakirjanik
Kunstniku kodu mustikametsas
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Köögis avaldub pererahva loominguline koostöö: mööbli disainis ja tegi Mihkel Merimaa, kapi otsas on Anne Türni kooliaegsed linnud.
Köögis avaldub pererahva loominguline koostöö: mööbli disainis ja tegi Mihkel Merimaa, kapi otsas on Anne Türni kooliaegsed linnud. Foto: Madis Veltman

Arhitekt Maret Tääker projekteeris keraamik Anne Türnile avara ateljeega eramu mastimändide alla Veskimöldres.

Pea paarkümmend aastat tagasi otsisid elukaaslased Anne Türn ja Mihkel Merimaa päris kaua uut elupaika. Ühel pärastlõunal tegid nad jalgratastega pikema tiiru Pääsküla ümbruses ja sattusid kenasse kohta männimetsa servas. «Saime mõlemad aru, et siin võiks meie uus kodu olla. Siin on palju puid ja vahel on nende all isegi pime, aga vahva on see, et elamu taga kasvavad mustikad. Aastatega oleme jõudnud järeldusele, et loodus on parim maastikuarhitekt – teda ei tasu segada,» selgitab Anne Türn muigelsui.

Keraamiku loovusest ja loodusearmastusest said paljud osa aasta alguses galeriis ArtDepoo toimunud tema ja fotograaf Toomas Tuule ühisnäitusel «Peegeldused». Tandemi koostöös sündinud fotodel tunduvad portselanist, klaasist ja fiibrist valgusobjektid osana loodusest.

Märksõnad
Tagasi üles