:format(webp)/nginx/o/2022/03/07/14412344t1h467f.jpg)
Vahet pole, kas magamistuba on suur või väike – isikupära saab tuua mõlemasse. Hoolikalt valitud mööbel ja dekoor, peegeldavad sinu iseloomu ja maitset, ning mis põhiline, kõik see toob sulle rõõmu. Oled ju ise need sinna valinud!
Siin on paar näpunäidet neile, kes on pisikese magamistoa sisustamisel hätta jäänud või vajavad lihtsalt värskeid ideid.
Kasuta olemasolevat ruumi optimaalselt
Kui sinu magamistuba on pigem väiksemat sorti, siis on nutikad panipaigad sinu suurimateks sõpradeks. Vali näiteks voodiraam, mille all on ruumi asjade hoiustamiseks. Öökapp vali selline, kuhu sisse saab asju peita. Riiulid, tumbad, nagid ja lae alla ulatuvad kapid aitavad samuti asju silma alt ära paigutada. On lausa üllatav, kui palju üks lae alla ulatuv kapp mahutab.
Samuti on oluline kriitilise pilguga toas ringi vaadata ja mõelda, mis ikkagi on vajalik ja mis mitte. Väikeses ruumis on iga ruutsentimeeter kulla hinnaga, asjadele, mida sa ei kasuta ruumi pole – neile tuleb uus kodu leida.
Mööblit pigem vähem
Võib küll arvata, et väikesesse ruumi tuleb panna väike mööbel, kuid tegelikkuses see nii ei ole. Pisikesed mööblijupid, eriti kui neid palju on, muudavad toa veelgi väiksemaks ja jäävad jalgu. Parem olgu pisikeses ruumis üks või kaks suurt mööblitükki, sellised, mida reaalselt vaja on.
Pilkupüüdev voodi
Magamistoa tõmbenumbriks on ilmselgelt voodi. Ära unusta ka seda kaunistada. Voodi ära tegemiseks ei ole isegi palju vaja. Investeeri ühte kaunisse päevatekki, mille saab teiste voodiriiete peale visata ja paari dekoratiivpatja, mis samuti hommikul voodi päisesse loopida. Nii saad igavad voodiriided kaunite ja pilkupüüdvate asjade alla peita. Kogu ruum näeb nii hoobilt uhkem välja.
Ära unusta taimi
Ühes korralikus magamistoas on kindlasti vähemalt üks taim. Toodab ta ju hapnikku ja filtreerib õhku. Vali tuppa selline taim, mis kõrge süsihappegaasi sisalduse peale õhus ära ei minestaks, kuna öö jooksul seda ikka oma hea ports tekib.