T, 30.05.2023

Uued kodud saavad nutikad eestimaised ventilatsiooniseadmed

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Eesti õhutehnoloogia ettevõte Airobot ja kinnisvaraarendaja Liven sõlmisid kokkuleppe, mille järgi paigaldatakse Harku järve lähedal asuvasse Iseära kinnisvaraarenduse I etappi kodumaised Airoboti ventilatsiooniseadmed.

Tehingu maht on 48 kõrgtehnoloogilist seadet. «Meil on väga hea meel, et Eesti üheks mainekamaks ja trendikamaks kinnisvaraarendajaks hinnatud Liven on uude arendusse valinud just eestimaised nutikad ventilatsiooniseadmed. Usun, et meie innovaatilised ja energiasäästlikud seadmed loovad elanikele tervisliku elukeskkonna ja tõstavad nende elukvaliteeti,» lausus Airoboti juhatuse liige Heiki Aulik.

 Viimaste aastate uuringud näitavad, et hästitoimiv sisekliimalahendus mõjutab oluliselt inimeste rahulolu oma uue koduga. «Mul on hea meel, et Airoboti näol oleme leidnud eestimaise koostööpartneri ja usun, et iseseisvalt ruumide õhukvaliteeti analüüsivad ja reguleerivad sisekliimaseadmed on oluliseks argumendiks uue kodu valikul,» rääkis Liveni ehitusjuht Mihkel Simson.

Airoboti ventilatsiooniseadmed.
Airoboti ventilatsiooniseadmed. Foto: Airobot Technologies AS

Eesti inimeste vajadust hästi toimiva koduse sisekliimasüsteemi järgi kinnitab Kantar Emori uuring «Kinnisvarabrändide tuntus ja maine». Kui uues kodus ollakse rahul aspektidega, mida oli enne ostu võimalik näha – näiteks korteri planeering või asukoht -, siis üha enam on inimesed hakanud tähelepanu pöörama sisekliimale ja ventilatsioonile.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles