E, 5.12.2022

27. MÄRTS ⟩ Eesti Ornitoloogiaühing kutsub osalema linnade linnuvaatluspäeval

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Eesti Ornitoloogiaühing kutsub osalema linnade linnuvaatluspäeval
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Rändlinnud.
Rändlinnud. Foto: Urmas Luik / Parnu Postimees/Postimees Grupp

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub märtsikuu viimasel pühapäeval kõiki loodushuvilisi osalema linnuvaatluspäeval, et välja selgitada Eesti kõige linnurikkam linn.

Linnade linnuvaatluspäeval saab osaleda nii üksi kui ka pere või sõpradega. Linnuvaatlusi tuleb teha vabalt valitud Eestimaa linnas ning kirja tuleb panna kõik seal 27. märtsil kella 5–13 nähtud ja kuuldud linnuliigid. Üles tasub märkida üksnes need linnuliigid, kelle äratundmises osalejad täiesti kindlad on.

«Vaatlustega tasub alustada juba hommikul, sest siis on linnud kõige aktiivsemad ning neid on kergem leida,»soovitab vaatluspäeva koordinaator Tarvo Valker. «Linnade linnuvaatluspäeval pööratakse tähelepanu elurikkusele linnas ja juba veebruari lõpus alguse saanud rändlindude saabumisele. Tänavu saabusid esimesed rändlinnud Eestisse juba veebruari keskpaigas ning praeguseks on meile jõudnud juba väga paljud kevadekuulutajad. Seetõttu õnnestub tänavusel linnade linnuvaatlusel vaadelda väga palju linnuliike.»

Vaatlustulemused – osalejate nimed, vaatlusalaks olnud linn ja kohatud liikide nimekiri – tuleb saata samal päeval kella 16.00 vaatluspäeva koordinaatorile Tarvo Valkerile aadressil tarvo.valker@eoy.ee. Enne vaatlusretke on soovitav tutvuda ka reeglitega, mille leiab Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehelt www.eoy.ee.

Eesti Ornitoloogiaühing teeb esialgse kokkuvõtte pühapäeva õhtul ja siis selgub, millises Eestimaa linnas vaadeldi kõige enam linnuliike.

Märksõnad
Tagasi üles