ETTEVAATUST Ülekoormatud pikendusjuhe külvas Võru kodus paksu pahandust

Kodu.postimees.ee
Copy
Ülekoormatud pikendusjuhe.
Ülekoormatud pikendusjuhe. Foto: Ants Liigus/Postimees Grupp

Möödunud nädalal päästeti inimesi tulekahjudest nii ärihoonetes kui ka elamutes.

Võru vallas reageeris G4Si patrullekipaaž Nublu anduri tulehäirele, sest eramu köögis oli pikendusjuhe üle koormatud ning süttis. Kuna tuli õnnestus kiiresti kustutada, siis varalist kahju lisaks pikendusjuhtmele ei tekkinud.

«See oli õnnelik õnnetus, kuid tuletame meelde, et pikendusjuhtmed on mõeldud pigem ajutiseks kasutamiseks, mitte keedukannu, boileri või teiste seadmete pidevalt vooluvõrgus hoidmiseks,» rääkis G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Kohtla-Järvel reageeris patrullekipaaž samuti Nublu tulehäirele. Kohale jõudes oli korteri uks kinni, koputamisele ega helistamisele keegi ei reageerinud, kuid ukse taga oli tunda suitsu lõhna. Ekipaaž kutsus kohale ka Päästeameti ja lõpuks tegi korteris viibinud alkoholijoobe tunnustega naisterahvas ukse lahti. Selgus, et naine unustas köögis toidu pliidi peale ja läks magama. Potis olnud toit hakkas kõrbema ja köögi ruum täitus suitsuga. Korteris oli koos naisega 3 last vanuses 1-4 aastat. Päästeamet tuulutas ruumid ning kiirabi kontrollis laste ja naise tervist.

Tagasi üles