T, 28.03.2023

OHTLIK VÄRK ⟩ Peamine viga, mida inimesed pesukapslit kasutades teevad

Kodu.postimees.ee
Peamine viga, mida inimesed pesukapslit kasutades teevad
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Maailma ühe juhtiva pesupulbritootja vanemteadur avaldab pesukapslite kasutamisega seotud eksisammu, mida oleks paremate pesutulemuste huvides mõttekam vältida. 

Tuleb välja, et paljud kodutarbijad ei tee pesukapslite karbil olevatest instruktsioonidest väljagi. Viimastel aastatel populaarseks muutunud kapslid võivad aga väära kasutamise korral tingida ebakvaliteetse pesutulemuse, vahendab 9now.nine.com.au.

Seda ei saa mitte mingil juhul pesukapslite süüks panna, kinnitab populaarse pesupulbri brändi Tide'i vanemteadur Jessica Zinna. Eksperdi sõnul kipuvad paljud nimelt kapsli viimasena trumlisse lisama.

«Pesukapsel tuleb alati esimesena trumlisse visata. Seejuures võiks jälgida, et kapsel trumli tagumisse otsa jääks. Kuna pesukapsel vajab lahustumiseks võimalikult suurt kokkupuudet veega, tuleb see rõivakuhja alla paigutada,» selgitab Zinna. Ta lisab, et vastasel juhul peavad tarbijad leppima kas ebapiisava pesutulemuse või inetute plekkidega rõivastel.

Ära jäta värvilisi pesugeelikapsleid lastele nähtavasse kohta, näiteks pesumasina kõrvale!

Terviseameti andmetel on peamisteks geelkapslitest tingitud mürgistussümptomiteks koheselt tekkiv tugev oksendamine ja köha, võimetus neelata, uimasus, teadvuskadu ning silma sattumisel tugev silmaärritus.

Geelkapslid lagunevad kergesti, mille tulemusena lapse nägu, käed ja suu on kaetud geeliga. Kuigi toote pH näit võib olla 7-9 (ärritav), on see siiski laste limaskestadel põhjustanud mujal maailmas ka söövitusi ja kõriturset.

Märksõnad
Tagasi üles