N, 30.06.2022

NÄDALA KODU ⟩ Loovusest kantud kodu

Tiina Kolk
, kultuuriajakirjanik
Loovusest kantud kodu
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Maali Roomet-Allese ja Kaspar Allese koos tütarde (vasakut) Sinili (4), Pääsu Lii (6) ja Sädeliga (2) rõõmsas pühadeootuses. 
Maali Roomet-Allese ja Kaspar Allese koos tütarde (vasakut) Sinili (4), Pääsu Lii (6) ja Sädeliga (2) rõõmsas pühadeootuses. Foto: Eero Vabamägi

Enne teise tütre sündi otsustasid Maali Roomet ja tema finantsjuhist kaasa Kaspar Allese, et on vaja suurem kodu soetada. Toona elasid nad koos vanima tütre Pääsu Liiga samas tänavas Kalamajas, aga paar kvartalit ­Balti jaama poole. Noortel oli sihikul üks korter Kadriorus, aga see ikkagi ei ­vastanud nende ootustele ja siis nad asusid innukalt uurima Kalamaja uusarendusi.

«Meil ei õnnestunudki üht avarat korterit leida, aga avastasime kõrvuti kaks 60 m² elamist, millest ühe ­juurde kuulus veel 36 m² katuseterrass – ­seega oli täidetud Kaspari ­otsustuskriteerium, et ta saab rõdul grillida. Samuti ­täitusid siin meie teisedki soovid: kolm magamistuba, avar pesuruum, lisa WC ja minu kontor. Paraku oli neil korteritel nii halb planeering, et pidime kõik ümber tegema ja nuputama, kuidas ­sopiline koridor muuta funktsionaalseks ruumiks,» selgitab naine.

Koridor – kodu süda

Märksõnad
Tagasi üles