L, 3.12.2022

Fahle Parki tuleb Baltimaade suurim koostöötamiskeskus

Kodu.postimees.ee
Fahle Parki tuleb Baltimaade suurim koostöötamiskeskus
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Fahle Park.
Fahle Park. Foto: Fausto Capital

Koostöötamiskeskuste võrgustik Workland laieneb Baltikumis jõudsalt ja avab sel aastal kolm uut keskust. Neist suurim avatakse juba sügisel äri-ja elukinnisvara arenduses Fahle Pargis.

Worklandi asutaja ja juhatuse esimehe Indrek Hääle sõnul näitab nõudlus koostöötamiskeskuste ja täisteenusbüroode järele pidevat kasvutrendi. «Kui aasta-pooleteise eest eeldati, et kodust töötegemine muutub normiks, siis täna näeme, et mugavad keskendumist soosivad kontoripinnad on jätkuvalt väga kõrgelt hinnatud. Oluliseks faktoriks on muutunud paindlikkus – seda nii ettevõtja kui ka meeskonnaliikme seisukohast,» lisab Hääl, kelle sõnul on keskustes kõige populaarsemad 2-10 kohalised privaatkontorid.

Fahle Pargi Worklandis töötamine võimaldab osa saada laiemast Fahle Pargi kogukonnaelust ja nautida erilise linnaruumi eeliseid. «Näiteks on siin aastaringselt soe troopilise haljastusega eksootiline galeriitänav, mille kohvikud ja restoranid on toredaks kohtumispaigaks Fahles töötajatele. Kogu Fahle Pargi kõrge ehituskvaliteet ja mitmekihiline huvitav ajalooline linnaruum on piirkonna kiiresti ellu äratanud. Siia on tekkinud tugev IT-ettevõtete kogukond, kuhu kuuluvad näiteks Finestmedia, Talgen Cybersecurity, Betsson. Samuti asuvad siin meediaettevõtted Postimees ja DuoMedia, aga ka Apollo Grupp, Miele, Töötukassa Karjäärikeskus jt. Worklandi tulek pakub ka siinsetele üürnikele võimalust ruume ajutiselt juurde võtta, ka tunni või päeva põhiselt suuremaid nõupidamisruume rentida,» rääkis Fahle Pargi üks osanikest Sven Mihailov.

Fahle kvartalist avanev miljonivaade.
Fahle kvartalist avanev miljonivaade. Foto: Fausto Capital

Fahle Pargi värskelt renoveeritud Worklandis on eraldi ruumid koosolekute pidamiseks, telefoniboksid kõnedeks ja kõik muu kaasaaegse kontori juurde kuuluvaga, alates lauast-toolist kuni internetiühenduse ja kohvimasinani.

Kuigi peamiselt rendivad Worklandis töökohti alla 10 inimesega ettevõtted, laekub Hääle sõnul üha enam päringud suuremate tiimidega ettevõtetelt ja rahvusvaheliste suurkorporatsioonide kohalikelt harudelt, suurimaks asukaks Worklandis olnud 100-liikmeline tiim.

Märksõnad
Tagasi üles