N, 1.12.2022

Väikeelamute rekonstrueerimistoetust on taotletud 481 korral, taotlusvoor on avatud kuniks raha jätkub!

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Väikeelamute rekonstrueerimistoetust on taotletud 481 korral, taotlusvoor on avatud kuniks raha jätkub!
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kredexi toetuse eesmärk on aidata väikeelamute omanikel suurendada kodu energiatõhusust ja vähendada energiakulusid.
Kredexi toetuse eesmärk on aidata väikeelamute omanikel suurendada kodu energiatõhusust ja vähendada energiakulusid. Foto: Shutterstock

Alates 6. aprillist on väikeelamute omanikel olnud võimalus taotleda KredExi ja EASi ühendasutusest toetust oma kodumaja korrastamiseks. Toetust on seni taotletud 481 korral, kogusummas 6,53 miljonit eurot. Toetuseks jagatakse tänavu kokku 8 miljonit eurot. Taotlusvoor on avatud kuniks raha jätkub.

«Suurenenud ebakindlused energiaturgudel on näidanud, et kodu korralik soojustamine ja sellele päikesepaneelide paigaldamine on üks parimaid valikuid, mida koduomanik ise ära teha saab, et oma majapidamise energiaarved pikaaegselt alla tuua,» sõnas majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Toetuse eesmärk on aidata väikeelamute omanikel suurendada kodu energiatõhusust ja vähendada energiakulusid ning saavutada parem sisekliima. Samuti saab toetuse abil paigaldada oma kodule päikesepaneelid.

KredExi ja EASi ühendasutuse eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul oli koduomanike huvi energiatõhususe suurendamiseks suur juba varem, ent energiakriis on kasvatanud seda veelgi.

«Oleme mitmeid aastaid teinud tööd energiatõhususe alase teadlikkuse kasvamiseks. Täheldasime inimeste suurenenud huvi juba eelmisel aastal, ent energiakriis on kiirendanud inimeste soovi kodumajad korda teha. Toetusega on võimalik teha nii üksikuid töid kui ka hoone terviklikult rekonstrueerida, samuti paigaldada päikesepaneele. Kahtlemata on nii meie, teadlaste kui ka kodu juba korda teinud omanike soovitus teha üks kord ja korralikult ehk rekonstrueerida oma maja võimalikult terviklikult,» sõnas Reinsalu.

Rekonstrueeritav hoone peab olema kasutusele võetud enne 2000. aastat ning olema taotleja alaline elukoht.

Üksikute tööde puhul on toetuse määr 20 protsenti abikõlblikest kuludest ja suurim toetussumma 20 000 eurot väikeelamu kohta.

Terviklikul rekonstrueerimisel on toetuse määr abikõlblikest kuludest ja maksimaalne toetussumma väikeelamu kohta:

  • Tallinnas ja Tartu linnas asustusüksusena 30 protsenti ja 20 000 eurot
  • Harku vallas, Jõelähtme vallas, Kiili vallas, Maardu linnas, Rae vallas, Saku vallas, Saue vallas, välja arvatud endise Kernu valla ja Nissi valla maa-alal 2017. aasta 14. oktoobri seisuga, Viimsi vallas, Luunja vallas, Kambja vallas ja Tartu valla maa-alal 2017. aasta 14. oktoobri seisuga ning endise Tähtvere valla maa-alal 2017. aasta 14. oktoobri seisuga 40 protsenti ja 30 000 eurot
  • kahes eelnevas punktis nimetamata asustus- ja haldusüksuses 50 protsenti ja 40 000 eurot

Päikesepaneelide soetamise ning paigaldamisega seotud kulu hüvitatakse 30 protsenti ja maksimaalne toetussumma väikeelamu kohta on kuni 20 000 eurot. Enne taotluse esitamist ei tohi töödega alustada ega tasuda ka ettemakseid. Juba tehtud töödele toetust ei anta. Toetuse saaja võib taotleda toetuse maksmist kahes osas.

Taotluste suure mahu tõttu läheb nende menetlemisega tavapärasest kauem aega, seega palub ühendasutus kõigilt taotlejatelt mõistvat suhtumist.

Täpsemad toetuse tingimused ja taotlemisinfo leiab SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles