P, 26.06.2022

Ameeriklanna seletab kaasmaalastele, kuidas viisakalt paluda külalistel tuppa sisenedes jalanõud ära võtta

Kodu.postimees.ee
Ameeriklanna seletab kaasmaalastele, kuidas viisakalt paluda külalistel tuppa sisenedes jalanõud ära võtta
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Ameeriklane Liz Bryant, kes töötab etikettiõpetajana, õpetab kaasmaalastele, kuidas käituda olukorras, kus pead paluma inimestel tuppa sisenedes jalanõud ära võtta.

Bryanti sõnul tuleb alustada hoiatusega. Tema sõnul ei pruugi külalised üle ukseläve astudes olla kuigi rõõmsad, kui saavad teada, et peavad jalanõud ära võtma. Võimalik, et neil pole sokke jalas või on sokis auk. Sellise olukorra ärahoidmiseks, soovitab ta külalistele juba varakult teada anda, et toas jalanõusid ei kanta.

Veel soovitab ta luua välisukse juurde koht, kus istuda, et paelu lahti harutada ning kuhu oma jalavarjud korrapäraselt jätta. «Viimane asi, mida teie külalised tahavad, on maas lebavate jalatsite vahel ukerdada,» õpetab ta. Ka soovitab ta ameeriklastel käepärast hoida ühekordsete susside varu, et järsku kingata jäänud külaline end liialt paljastatult ei tunneks.

Kui jalanõuvaba elamise peremees korraldab ürituse, mis eeldab teatud riietust ja jalatsid on selle lahutamatuks osaks, siis soovitab Bryant selle ürituse kas ära jätta või kolida see mujale, kus jalatseid tohib kanda.

Viimasena paneb Bryant ameeriklaste südamele, et tasub olla mõistev. Jalanõudeta toas ringi lippamine võib mõne jaoks olla iseenesestmõistetav, kuid kui oled terve elu neid toas kandnud, võib uus olukord paraja kultuurišoki tekitada. 

Märksõnad
Tagasi üles