Millised toataimed võib suveks õue viia?
Suure osa toataimede algseks koduks on troopilise või lähistroopilise kliimaga alad ning sealne õhutemperatuur ja niiskustingimused on meie suvistest oludest paljuski erinevad. Lähistroopilise kliimavöötme taimedele on meie suveilmad enamasti sobilikud, troopilistest vihmametsadest pärit taimedele valdavalt mitte.
Meil levinud toataimedest naudivad kosutavat suvepuhkust näiteks jõulukaktused, viigikaktused, agaavid, kalanhoed ning teised sukulentsed ehk vett talletavad taimed. Samuti saavad välitingimustes edukalt hakkama kiulised tääkliiliad, kannatuslilled ehk passifloorad, noliinad ehk pudelpuud, fatsiad, luuderohud, draakonipuud ning terve hulk teisi tubaseid taimi. Isegi haprana näivate orhideede seas leidub neid, kes on valmis edukalt õues suvitama. Lisaks tasub õue suvitama viia erinevad maitse- ja lõhnataimed.
Miks on toataimede õue kolimine kasulik?
Suvepuhkus värskes õhus parandab taime tervist ja välimust ning soodustab kasvu. Õues on toataimele võimalik pakkuda rohkelt valgust ning kasvuruumi. Siinjuures tuleb jälgida, et taime asukoht oleks kooskõlas taimele vajalike kasvutingimustega – näiteks varjutaimedele tuleb kindlasti ka õues varjulisem asukoht leida.
Välitingimustes on taimede hooldamine lihtsam ja mugavam. Loodus võtab suure osa taimede igapäevasest hooldusest enda kanda. Näiteks kastab ja piserdab aeg-ajalt taimi vihmavesi, ühtlasi saavad taime lehed ka tolmust puhastatud. Potitaimi on õues vajaduse ilmnemisel mugavam kärpida, väetada, pritsida ning istutustöid läbi viia.
Taimede toast õue kolimise järel tekib tuppa täiendavat vaba ruumi ja suvised meelispaigad nagu aed, rõdu või terrass täituvad meeldiva rohelusega. Paljusid toataimi annab efektselt paigutada suvistesse taimekompositsioonidesse, näiteks terrassikonteineritesse ja suurematesse taimepottidesse.