L, 3.12.2022

Pane oma teadmised proovile! Tartu kutsub osalema viktoriinil

Kodu.postimees.ee
Pane oma teadmised proovile! Tartu kutsub osalema viktoriinil
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Tartu kutsub viktoriinile.
Tartu kutsub viktoriinile. Foto: Evelin Lumi

​Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi projekt «Kasvades oma toiduga» kutsub osalema viktoriinil, millega pööratakse tähelepanu toidu ja toidu kasvatamisega seotud teemadele. Küsimustele saab vastata nii eesti, inglise kui vene keeles.

«Toidu kasvatamine, kasvõi aknalaual maitsetaimede külvamine, aitab meil ka looduses toimuvatest protsessidest paremini aru saada. Need teadmised ja oskused mõjutavad positiivselt muutlikus maailmas hakkama saamist ja õpetavad hindama toidu väärtust,» rääkis Eesti Maaülikooli mahekeskuse juhataja ja projekti juht Elen Peetsmann.

«Kasvades oma toiduga» kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Projekti eesmärgiks on suurendada laste ja perede teadlikkust toidu kasvatamisest. Tegevused toetavad Tartu ja Lõuna-Eesti lasteaedade ja koolide juurde aedade rajamist ning soodustavad Tartu kogukonnaaedade võrgustiku loomist. Projekti viivad ellu Eesti Maaülikooli mahekeskus ja Tartu loodusmaja koordineeritav Rohelise kooli programm.

Vastama on oodatud kõik huvilised sõltumata nende eelteadmistest ja vanusest. Parima tulemuse saanute vahel loositakse välja hariduslikke materjale ja kõhtu paitavaid mahetooteid.

Küsimustele saab vastata Tartu loodusmaja kodulehel 12. maini 2022.

Eesti keeles https://www.tartuloodusmaja.ee/toidu-viktoriin-2022/.

Inglise keeles https://www.tartuloodusmaja.ee/growing-with-your-food-2022/.

Vene keeles https://www.tartuloodusmaja.ee/растём-с-едой-2022/.

Projekti koduleht: https://tartu2024.ee/kasvadesomatoiduga.

Märksõnad
Tagasi üles