T, 29.11.2022

OSALE KA! ⟩ Kutseõpe kogub korteriühistute juhtide seas populaarsust

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Kutseõpe kogub korteriühistute juhtide seas populaarsust
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) koolituskeskus pakub juba aastaid täiendkoolituse võimalusi korteriühistute juhtidele. «Nüüd aga oleme alustanud lisaks ka kinnisvarahooldaja kutseõppega ning loodame edaspidi pakutavaid kutseõppevõimalusi veelgi suurendada,» rääkis koolituskeskuse juht Angelika Naris liidu ajakirjas „Elamu“.

Kinnisvarahooldaja kutseõppega alustas liit koostöös Rakvere Ametikooliga 2020. aasta suvel. «Meie suureks rõõmuks oli huvilisi hulga rohkem, kui mahtunuks esimesele kursusele ning paljud jäid ootama uute gruppide avamist,» selgitas koolitusjuht.

Sügisel alustasidki lisaks veel kaks kursust: üks lisakursus Tallinnas ja teine Pärnus. «Tänaseks on kutseõppe läbinud 116 korteriühistu eesvedajat ning õpingud käivad veel 45 inimesel, kes alustasid eelmisel sügisel,» tunneb koolitusjuht heameelt.

Leitakse, et saadud teadmised aitavad näiteks paremini hakkama saada korteriühistu juhi igapäevatööga. Esimeste kursuste õpilaste hulgas oli aga nii mõnigi, kes lõpuaktusel tunnistas, et on oma elukutset vahetanud ja asunud tööle kinnisvarasektoris.

Jätkuvalt äratavad Narise sõnul suurt huvi ka koolituskeskuse pakutavad täiendkoolitused. «EKÜL koolituskeskuse loodud ühistujuhi täiendkoolitus on e-õppena kättesaadav kõikidele huvilistele ja tänu veebipõhisusele hetkel populaarseim, kuna võimaldab kodus isesisvalt õppida,» märgib Naris lisaks. Samuti on populaarsust kasvatanud pandeemia tõttu veebi kolinud praktikute ümarlauad. 

EKÜL koolituskeskuse koolitusi saab näha SIIT

Märksõnad
Tagasi üles