N, 30.06.2022

Kindlustust ootab hinnatõus: kuidas kallineva kindlustushinna juures raha säästa?

Raivo Piibor
, Coop Panga kindlustusmaakleri juht
Kindlustust ootab hinnatõus: kuidas kallineva kindlustushinna juures raha säästa?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on ilustreeriv.
Pilt on ilustreeriv. Foto: Shutterstock

Üldine hinnatõus ja COVID-19 pandeemia ajal mitmekordistunud kindlustusjuhtumite arv toovad juba sel aastal kaasa kindlustuse hinna olulise kallinemise. Tarbijad saavad end suuremast hinnatõusust säästa, kui sõlmivad kindlustuslepingu pikemaks perioodiks, soovitab Coop Panga kindlustusmaakleri juht Raivo Piibor.

Kindlustusfirmade hinnangul kasvasid reisikindlustuse kahjude väljamaksed COVID-19 pandeemia tõttu viimastel aastatel ligi neli korda. Selles olukorras pole kindlustusseltsidel võimalik enam senise hinnakirja juures teenust pakkuda. Ennustatakse, et juba sel suvel või hiljemalt sügisel tõusevad reisikindlustuste hinnad kaks kuni kolm korda. Seega on praegu viimane aeg oma tulevane reis soodsamalt ette kindlustada. Selleks tasub otsida turult sobiv aastane reisikindlustus, mis tuleb kokkuvõttes odavam kui kindlustada mitut üksikut reisi eraldi, eriti kui hinnad vahepeal tõusevad.

COVID-19 mängib rolli ka kodukindlustuse kallinemises, sest pandeemia tõttu veetsid inimesed rohkem aega kodus ja seal juhtunud äparduste arv tõi kaasa hulgaliselt kindlustusjuhtumeid. Kaskokindlustuse hinnad viis pandeemia esmalt langusesse, sest inimesed olid sunnitud istuma kodus ning autodega juhtus õnnetusi harvem. Nüüd, mil inimesed naudivad jälle suurt liikumisvabadust, on taas tõusnud ka kaskojuhtumite arv, mille tagajärjel kallineb ka kaskokindlustus. Nii kasko- kui kodukindlustuse kallinemist soodustab ka ehitusmaterjalide, autovaruosade ning ehituse ja remondi töötundide meeletu hinnaralli.

Seda kõike arvesse võttes on erinevate kindlustuslepingute kallinemine lähiajal möödapääsmatu. Vastavad teavitused on kindlustusseltsidel ilmselt juba koostamisel. Oma leping kindlustusandjaga tasub just praegu võimalikult pikaks perioodiks ette ära fikseerima, sest ainult nii saab kaitsta end hinnatõusu eest. Selleks tuleb võtta ühendust oma kindlustusmaakleriga, millele lisaks tasub küsida võrdlev pakkumine ka konkurentidelt. Näiteks kodukindlustuslepingu saab sõlmida kolmeks aastaks ja reisikindlustuse aastaks.

Lisaks levinumatele kindlustusliikidele tasub kiiresti muutuvates oludes uurida kindlustusturu uuemaid trende. Näiteks kaaluda liisingukindlustust. See on mõeldud olukordadeks, kui inimene kaotab ootamatult töö või töövõime ega ole seetõttu suuteline tasuma autoliisingut. Kindlustus tasub kliendi eest autoliisingu makseid kuni pool aastat. Näiteks, kui igakuine liisingumakse on 200 eurot, siis kindlustusjuhtumi korral maksab kindlustus kuue kuu jooksul kuni 1200 eurot ja selle võrra väheneb ka kliendi liisitava sõiduki jääkväärtus.

Sarnaselt liisingukindlustusele saab kindlustada ka tarbimislaenud, mis annab ebakindla turuolukorraga ajal lisaturvalisuse. Eestlaste seas on järjest populaarsemaks muutumas ka lemmiklooma kindlustamine. See annab omanikule kindlustunde, et saab oma lemmikule vajalikku meditsiinilist abi võimaldada.

Paljud ettevõtted pakuvad oma töötajatele ka tööandja tervisekindlustust. See on osa töötaja motivatsioonipaketist, sest võimaldab paremat ja kiiremat ligipääsu meditsiiniteenustele. Valikus on isegi sellised tööandjapaketid, kus väikse lisatasu eest katab kindlustus ka töötaja perekonnaliikmete tervisekulud.

Märksõnad
Tagasi üles