N, 30.06.2022

GALERII ⟩ Eesti disainerid esitlesid Berliini disaininädalal oma harukordset loomingut

Kodu.postimees.ee
Eesti disainerid esitlesid Berliini disaininädalal oma harukordset loomingut
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

12.-21. maini toimunud Berliini disaininädalal said külastajad tutvuda enam kui 10 Eesti disaineri loominguga. Loomeinkubaatori toel olid Alexandra Klatti kureeritud näitusel väljas MyCeeni ning Radise disainerite Raul Abneri ja Maria Rästa looming. Disaininädala raames toimunud Design Poolil olid eriväljapanekuga esindatud Astrid Rajalo, Ubent ja Tallinn Design House.

Alhambra Berliinis toimus disaininädala korraldaja Alexandra Klatti kureeritud näitus «STANDING—a state of DESIGN perspective». Näitusele oli valitud Radise disainerite Maria Rästa ja Raul Abneri looming ning Loomeinkubaatori inkubandi MyCeeni disaintooted. Väljapaneku avamisel võis märgata inimeste elavat huvi Eesti disainerite loomingu vastu.

Berliini disaininädalal toimus ka Design Pool, kus disainerid said esitleda oma tooteid selle ürituse jaoks loodud showroomis. Showroom oli üles seatud Living Berlin keskusesse, mis esindab enam kui 40 eksklusiivset interjööri- ja disainibrändi.

Design Poolil osales Tallinn Design House Eesti disainerite eriväljapanekuga, kus olid sisustus- ja mööblidisainerid Triibuvineer, Maria Rästa, Toivo Raidmets, keraamikastuudio Nüüd Keraamika, ehtebrändid Anneli Tammik ja MyaMoon, BSURD siidisallid, KOOSdisain koduktekstiilid ja Nurme looduskosmeetika. Lisaks oli väljapanekul esindatud foto- ja videoprojekt «Kummardus.»

Eraldi väljapanekuga olid disaininädalal veel kohal naturaalsest nahast ehete ja aksessuaaridega Astrid Rajalo ning auruga painutatud täispuidust toodetega Ubent.

Märksõnad
Tagasi üles