SÕNA EKSPERDIL Eesti rikkad on hakanud Hollywoodi stiilis villasid ehitama (1)

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa juhi Jaanus Lauguse sõnul on Eesti jõukad ettevõtjad broneerinud aastateks ette tuntud arhitektuuribürood ning ehitavad miljoneid maksvaid enneolematult uhkeid elamuid, kus on nii spaa- kui jõusaalikompleksid.

Jaanus Lauguse kinnitusel on luksuskinnisvara populaarsem kui kunagi varem. «Kui veel mõni aasta tagasi olid miljonitehingud erandlikud, siis praeguseks on tekkinud terved ülikallite majadega terviklikult arendatud rajoonid,» ütles Laugus.

Suuremas osas on ostjad ja tellijad IT-ettevõtjad, kes vaatavad rohkem sisu kui hinda. Populaarsemad arhitektid on aastateks ette broneeritud ning 90ndate aastate kindluselaadsete kolemajade aeg on küll möödas. Praegused miljonimajad järgivad uusimaid rahvusvahelisi trende ja meenutavad pigem Hollywoodi villasid.

«Miljonivillast oodatakse kõrgeid lagesid, palju valgust ja suuri terrasse. Kindlasti peaks iga magamistoa juures olema oma vannituba. Seoses koroonaaja piirangutega on järjest enam hakatud ka isiklikke spaa- ja jõusaalikomplekse ehitama,» kirjeldas Laugus ostjate ootusi.

Uus Maa Kinnisvarabüroo juhi sõnul pole valmis miljonivilla müümiseks kunagi varem nii soodsat aega olnud. «Rikkamas segmendis pole ostujõud langenud, pigem piirab ka selles sektoris ehitamist materjalipuudus. Kui mingeid eksklusiivseid materjale ja detaile peab isegi aasta ootama, siis pigem tahetakse uus kodu vähema vaeva ja ajaga kätte saada. Neid on küll, kes on sobiva maja eest valmis kohe 2-3 miljonit maksma,» rääkis Laugus.

«Kõige uhkemad villad kerkivad mööda merepiiri Tallinnast välja. Näiteks Merivälja, Pirita ja Viimsi poole, aga ka Kakumäe-Tabasalu suunal kuni Kloogani välja. Trendikaks on muutunud ka suuremad privaatsed kõrghaljastusega kinnistud Tallinna lähistel. Nende puhul on oluline suurem ehitusõigus põhihoone ja paari abihoone rajamiseks, kommunikatsioonide olemasolu ning hea teeühendus pealinnaga,» ütles Laugus.

Tagasi üles