Kas Sinu kodu on päikeseline või pigem hämar?
Valgusolud on esimene asi, millele toataime valides mõelda.
Väldi päikest armastava taime panemist pimedasse esikusse, kus ta ära hääbub… Taimekasvuks on parimate valgustingimustega ida- või läänepoolsed toad. Seal tunnevad end hästi varju- kui ka päikeselembesed toalilled.
Valgustaset saab ise tõsta hoides aknad puhtana, võttes kardinad eest või eelistades kodukujunduses pigem heledaid toone, vahendab Hortes.
Päikeselisse koju ehk kui kodu aknad vaatavad lõunakaarde, siis tuleks teha valik nende taimede seast, mille lehed on kas lihakad, nahkjad või kaetud vahakorraga.
Samuti edenevad päikese käes kirjude lehtedega, karvade või asteldega kaetud toataimed. Nende lehestik on kohandunud kuumuse ning kuivusega.
Samas tuleks kevadel ja suvistel keskpäevadel, kui päike on kõige intensiivsem, neid pisut varjutada, et taimed liigkuumusega n-ö põletada ei saaks. Selleks kasuta ribikardinaid või leia toalilledele hoopis koht vähemalt meetri kaugusel aknalauast.
Otsese päikese käes kasvatamiseks sobivad näiteks sukulendid ja kaktuselised, paradiisilinnulill (strelitsia), tsitruselised, kirinõges, kalanhoe ja vahalill.
Vähema valgusega tuppa sobivad õrna tekstuuri ning suurte tumeroheliste ja pehmete lehtedega taimed. Näiteks begooniad, tõlvlehik, nõelköis, tiigerlehik, aloakaasia, begoonia, piilea.
Varju vajavad aga rohelised toataimed nagu sõnajalad, sulgvõhk, havisaba.
Kui palju on sul aega pühenduda toataimede kastmisele?
Taimede niiskusvajadus on väga erinev. On toataimi, kes ei pahanda sugugi, kui nad kasvõi paariks nädalaks kastmata jätta. See-eest mõni teine toalill hakkab kohe närbuma, kui on pidanud kõigest päeva-paar kastmisveeta läbi ajama.