LUMMAV GALERII Turule on jõudnud Eesti esimene autorikollektsioon tapeete

Kodu.postimees.ee
Copy

Eestis tapeeditootmise taastanud ettevõtte Baubauwall tutvustab uut autorikollektsiooni «Ootamatud peegeldused». Tapeedikollektsioonist leiab 37 omanäolist disaini nii kordusmustrite kui ka pilttapeetidena. Kollektsiooni autor on disainer Triinu Silla.

Tapeedikunst on korduste kunst. Sama motiiv või muster seinast seina, paanilt paanile. Võti peitub selles, kuidas tõlgendada kordust ja kui tihedalt mustrit disainida nii, et muster ei koormaks viibijat interjööris, vaid toetaks. Märksõna «kordus» saigi autorile võtmesõnaks kollektsiooni loomisel.

«Ootamatud peegeldused» on lood tapeetidest, mis räägivad ootamatutest kordustest, eksootiliste elementide lõimumisest ning peegeldustest. Kollektsioonis tabab kaleidoskoopilisi sebrasid, sulgi segatud sooja abstraktse nahasarnase faktuuriga ja maapinnase kihtidest inspireeritud elemente. Kas helivõnked saab panna tapeedidisaini? Jah, saab küll. Kollektsiooni sügavates toonides disainid on sobilikud nii avalikku ruumi, šiki elutoa aktsentseinale kui ka rahulikku magamistuppa.

Vaata kogu kollektsiooni valikut siit.

Baubauwall pakub läbi nutika IT-lahenduse valitavaid ja täpselt soovitud seina mõõtu lõigatud tapeete, mis trükitakse keskkonnasõbralikule fliistapeedi materjalile. Tootmisjäägid on minimaalsed ning trükiks kasutatakse sertifitseerituid mittemürgiseid värve. Tapeedid trükitakse Tallinnas ning uue tapeedi saab tellija kätte nädalaga.

Tagasi üles