Tasub arvestada, et osa varastest tegutsevad väga strateegiliselt ja läbimõeldult. Eeltööna teevad nad ohvrile korraliku taustakontrolli – kaardistavad tema päevaplaani ning jälgivad ka sotsiaalmeedias kajastatavaid puhkusereise, et vargus kulgeks võimalikult ladusalt. Seega tasub oma puhkusepilte ja asukohta avalikustada läbimõeldult.
Swedbanki riskikindlustuse valdkonna juhi Liina Laksi sõnul teatati 2021. aastal panga kahjukäsitlusele 90-st murdvarguse juhtumist, mille keskmine kahjuhüvitis oli 2177 eurot. Suurim mullune murdvargusega tekitatud kahju oli aga ligi 50 000 eurot.
Panga kahjukäsitluse ajaloost on näha, et kodudest on läbi aegade varastatud kõike, mida suudetakse paigalt liigutada. Kõige klassikalisemad asjad, mis varaste pikkade näppude vahele kipuvad jääma on jalgrattad, tööriistad ja elektroonika, kuid ilma on jäädud ka üsna ebatavalistest esemetest – näiteks tualettpotist, keraamilisest pliidist, kahest pakist mullast ja isegi ahju ja pliidi ustest, mis majast välja lõhuti ja ära viidi.
Kui oma vara korralikult ei kaitse, võib ühel hetkel kalale mineku plaan katki jääda, sest puudu on nii õng, aerud kui ka kummipaat. Või järgmisele üritusele sättides avastad ootamatult, et keegi on peoriided pihta pannud. Just suured klaasist uksed ja aknad meelitavad vargaid «vägitegudele», kuna võimaldavad head ülevaadet kodus olevatest esemetest. Kodust äraolekul tasub aknad võimalusel katta kardinatega.
Kodust lahkudes tuleb kindlasti lukustada kõikide hoonete uksed ja sulgeda aknad, et poleks võimalik ilma tõkkeid lõhkumata varale ligi pääseda.