L, 13.08.2022

KOOREKIHT ⟩ 3 uskumatult kallist maja, mis Eestis hetkel müügil on

Kodu.postimees.ee
3 uskumatult kallist maja, mis Eestis hetkel müügil on
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Foto: KV.EE

Kinnisvaraportaali KV.EE andmetel on Eestis müügil mitmed hullumeelse hinnaga kodud, mille maksumus läheneb neljale miljonile eurole. TOP 3 kõige kallima pakkumise hulgas on Vihterpalu mõis, luksuslik villa Pirital ja harukordne pakkumine Kadriorus.

Laitse graniitvilla, 6,95 miljonit eurot

Foto: KV.EE

Tauno Kangro kuulus graniitvilla on tänaseks enam kui aasta uut omanikku oodanud. Graniitvilla kompleks hõlmab viit eri kinnistut, mille kogupindala on ligi 3,2 hektarit. Romantiline Laitse graniitvilla on ainulaadne koht eriliste sündmuste tähistamiseks. Ajaloolise maakivihoone allkorrusel on kaks suurt saali koosviibimisteks. Ülemisel korrusel on sviidid eri kunstnike teostega. Graniitvilla ümber laiub skulptuuriaed, mis on täis peremehe, Tauno Kangro loomingut.

Triigi mõis, 3,5 miljonit eurot

Foto: KV.EE

Triigi mõisa on esmakordselt mainitud 1319. aastal, mis teeb sellest ühe vanima mõisa Harjumaal. Peamaja ja selle kõrvalhooned on hoolikalt restaureeritud aastatel 2010–2012. Triigi-Kõue mõis pälvis 2016. aastal parima sisekujundusega butiikhotelli auhinna, olles esimene ja ühtlasi ainus Eesti hotell, mis sellise au osaliseks on saanud. Hetkel on hotellis kokku 20 tuba ja võimalik on ka juurdeehitust teha.

Eksklusiivne kivimaja Kakumäel, 3,4 miljonit eurot

Foto: KV.EE

Suur ja kaasaegne ühekorruseline maja Kakumäe männimetsas Tiskre oja kaldal asub vaid 15 minuti kaugusel Tallinna kesklinnast. 2021. aastal valminud eramu on tinglikult jagatud viieks osaks: siin on kaks magamistubadega tiiba, suur saal köögiga, koduspaa, karaokestuudio koos kodukinoga ja sisehoov, kuhu pääseb kõigist majaosadest. Maja arhitektuuriliste lahenduste eest kandis hoolt arhitekt Rasmus Reino, maja interjöör pärineb aga disainer Eugene Gladyshev sulest.

Märksõnad
Tagasi üles