T, 21.03.2023

KAS TEADSID ⟩ Mida teha ajatatud sibullillega pärast õitsemist?

Kodu.postimees.ee
Mida teha ajatatud sibullillega pärast õitsemist?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Pexels / CC0 Licence

Aasta alguses on aianduskeskustes pakkumisel hulk erinevaid õitsema ajatatud sibullilli: potis nartsisse, krookuseid, tulpe, hüatsinte, võrkiiriseid, märtsi- ja lumikellukesi. Kui need on toodud kodu kaunistama ja kevadeootust looma, siis mida nendega pärast õitsemist edasi teha? Ära neid ära viska, vaid säilita ning istuta hiljem aeda, soovitab aianduskeskus Hortes.

Õitsemise ajal

Kui soovid talvel õitsevaid taimi aias edasi kasvatada, siis lisa õitsemise ajal paar korda kastmisveele õitsevatele toataimedele mõeldud väetist. See kosutab sibulat. Pärast õitsemist lõika närbunud õied ära, lehed jäta alles, vahendab Hortes.

Pärast õitsemist

Kui taim on ära õitsenud, siis hoia potti edasi valges kohas ning kasta niikaua kui lehed on rohelised. Sibulapoti kastmine lõpetatakse alles siis, kui lehed loomulikul teel kolletuvad ja kuivavad. Kui lõpetad kastmise enne seda, siis ei ole taimel võimalust sibulasse vajalikke varuaineid koguda. Nõrk sibul aga tähendab, et taim ei anna enam õisi. Pärast lehtede kuivamist võta sibul potist välja, puhasta lehe- ja juurejäänustest ning hoia kuivas ja soojas kohas. Sügisel istuta sibul aeda.

Märksõnad
Tagasi üles