T, 26.09.2023

PILDID ⟩ Eesti Pagari sõõrik seadis väikelapse tervise ohtu

Kodu.postimees.ee
Facebook
Comments 1
Selveris müüdavad Eesti Pagari toorjuustusõõrikud.
Selveris müüdavad Eesti Pagari toorjuustusõõrikud. Foto: Erakogu

Haapsalu Selverist juuni alguses ostetud Eesti Pagari toorjuustusõõrik sisaldas peale pakendil loetletud koostisainete ka üht ohtlikku lisandit.

«Minu kaheaastane tütar sõi kodus talle Selveri saiakeste letist ostetud sõõrikut, kui äkitselt kogu suutäie välja sülitas ning ütles, et ei taha seda süüa,» rääkis lapse isa Tõnu (nimi muudetud, isik toimetusele teada) Postimehele. «Läksin siis vaatama ja tema söögitooli laua peal oli suur kiletükk. Hea, et alla ei neelanud,» lisas ta.

Selverist ostetud sõõriku seest tuli välja kiletükk.
Selverist ostetud sõõriku seest tuli välja kiletükk. Foto: Erakogu

Tõnu andis jahmatavast leiust Selverile teada kodulehelt leitava tagasiside vormi kaudu. Kuna kaebusele ei reageeritud, täitis ta tagasiside vormi veel teist korda. Paraku ei toonud ka teine katse edu ja pettunud Tõnu otsustas seepeale oma leiuga ajakirjanduse poole pöörduda.

Kaebusega tutvunud Postimees võttis ühendust Selveri kommunikatsioonijuhi Rivo Veskiga, et uurida, kuidas sai võõrkeha sõõriku sisse sattuda ja miks pole Selver kliendi kaebusele reageerinud.

Kuna Selveri Pagarite letis müüdavaid sõõrikuid tarnib jaeketile Eesti Pagar, siis edastas Selver nende kirjaliku kommentaari.

«Eesti Pagar on kliendiga ühendust võtnud, vabandanud ja võõrkeha leiu kompenseerinud,» sõnas Eesti Pagari müügijuht Ragnar Tamson. «Saime Prantsusmaa sõõrikutootjalt vastuse, et tarbija poolt leitud võõrkeha võib olla tooraine kile tükk. Kuna klient oli eseme utiliseerinud, siis ei saa me hetkeseisuga reklamatsiooniga edasi liikuda. Lähtuvalt kliendi kaebusest lubas tootja läbi viia töötajatele täiendava juhendamise, et vastavat probleemi enam ei korduks. Sinist kilet kasutatakse tootmistes teadlikult, et võõrkeha sattumisel tootesse oleks seda silmal lihtsam tuvastada,» selgitas ta.

Küsimusele, miks kliendi kaebusele ei reageeritud, Postimees jaeketilt vastust ei saanud. Tõnule väideti, et ta kirjutas vormi lisatud meiliaadressi lõppu «.com» asemel «.con». Mees ise seda väga tõenäoliseks ei pea, et ta korduvalt valesti kirjutas, kuid paraku pole tal endal võimalik seda kontrollida. «Vähe usutav, et ma kaks korda nii kirjutasin. Ja selline viga tuleks ju kohe välja, sest kui meil ei jõua kohale, tuleb selle kohta tavaliselt teade,» tõdes Tõnu.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles