Muuda elu lihtsamaks! Tee nii, et säästa kodu sisustamisel aega ja raha

Kodu.postimees.ee
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Mööbel võib sind ustavalt teenida aastaid. Valida tuleb lihtsalt õige asi. IKEA-l on varuks häid nippe ja ideid, kuidas armastatud mööblijupid pikalt kestaks.

Mööbel, mis kohaneb tulevikuga

Pere suurenedes, elustiili muutudes või maitse küpsedes, võid olla tänulik moodulmööbli eest. Selle asemel, et teha suur ost, mille pead hiljem välja vahetama, võid vajadusel hoopis mooduleid lisada. Moodulmööbel võib olla taskukohane viis kodusisustust hõlpsasti kohandada uute elutingimustega.

Igasugune mööbel, mis on vastupidav ja mitmekülgne, tasub end aja jooksul ära. Näiteks saad sisseehitatud panipaigaga voodis rahulikku und nautida aastaid ja magamistuba püsib korras.

Tooted, mis suudavad vajaduste muutudes oludega kohaneda, on ehk veelgi kasulikumad siis, kui elad koos lastega, kes oma mööblist kiiresti välja kasvavad.

Uus või värskendatud mööbel?

Lõpuks võib sinu palju kasutust leidnud mööbel kulumismärke ilmutama hakata. Sageli saad sellele väga väikese kulu ja kerge vaevaga puhuda täiesti uus elu sisse.

Kui sinu diivanil on näiteks pestavad ja vahetatavad katted, saad sellele iga kell anda äsja nõelasilmast tulnud välimuse. Sellist diivanit on lihtne puhta ja värskena hoida või anda sellele uute värvide ja mustritega sootuks teistsugune ilme.

Natuke värvi või peitsi muudab puitmööbli, näiteks lauad, toolid ja hoiusüsteemid, palju vastupidavamaks. Nii tulevad need igapäevaste müksude ja kriimudega paremini toime.

Ära viska ära – paranda!

Aeg jätab jälje ka kõige vastupidavamatele toodetele. Tihtipeale tuleb tooli, lauda või diivanit kõigest natuke parandada, et need jälle igapäevasesse kasutusse võtta. Ja sa ei pea selleks üldsegi asjatundja olema. Ilmselt panid just sina selle mööbli kõigepealt kokku ja tead hästi, mis on mis.

Seda arvesse võttes, võid sa IKEA klienditoe abil leida küllap enamiku vajalikest varuosadest. Paljud inimesed naudivad mööbli äraviskamise asemel selle parandamist ja taaskasutamist – ning lisaks võidavad sellest nii rahakott kui keskkond.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles