Järgmine samm - ümberistutamine
Kui tundub, et taim on kohanenud, istuta ta ümber suuremasse potti või otse amplisse, rõdukasti või muusse konteinerisse, kus teda suvel näha soovid.
Amplisse või lillekasti istuta noortaimed juba selliste vahedega kui istutaksid suuri istikuid! Näiteks amplisse, mille ülemine läbimõõt 32 cm, läheb 4–5 taime, üks keskele ja teised serva.
Kui taim tulid koju ilma ümbriseta, siis istuta ta loomulikult kohe ümber! Kuid anna ka siis aega kohaneda, hoides taimi mõned päevad veidi varjulisemas ja jahedamas kohas, valgust järk-järgult suurendades.
Taime juurepalli ümber olevat õhukest tekstiili või võrku ei ole mõtet ümberistutamisel hakata ära rebima, sest juured kasvavad sellest materjalist läbi. Istuta taim samale sügavusele kui ta varem kasvas. Pärast istutamist kindlasti kasta.
Kui sul on võimalik, paku taimedele kindlasti ka lisavalgust. Mida vähem valgust, seda rohkem kipub taim pikaks venima ja nõrgaks jääma. Kasvukoht ei pea olema soe, ettekasvuks sobib ka veidi madalam temperatuur (14–17 kraadi).
Kastmisega tuleb olla väga hoolas! Kasta noortaimi regulaarselt, kuid väldi ülekastmist – nende juured võivad kergelt mädanema minna. Soovitame ühtlase niiskuse tagamiseks kasutada pigem pritsi. Liigniiske keskkond või ka liiga jahe temperatuur võib põhjustada taimedel tõusmepõletikku.
Kui istutad taimed kohe nende lõplikku kasvukohta – amplisse, konteinerisse või rõdukasti, siis kasuta istutamisel suvelillemulda ja lisa sinna pikaajalist kompleksväetist või pikaajalisi suvelilleväetise tablette.