IKEA disainer Hans Blomquist: reegleid tulebki rikkuda ja kodu oma maitse järgi ümber kujundada

Kodu.postimees.ee
Copy
Hans Blomquist.
Hans Blomquist. Foto: Ikea

Elad koos sõpradega, aga teil on erinev maitse. Kuidas teha nii, et kodu oleks ilus, kuid peegeldaks samas igaühe eelistusi?

Korteri jagamisel on palju toredaid külgi, kuid eri inimeste soovidega arvestamine võib sisustust valides parajat peavalu tekitada. Õnneks on IKEA sisekujundajal Hans Blomquistil varuks palju häid nippe, kuidas eri esemeid ja stiile kokku sobitades luua mõnus ja terviklik jagatud ruum.

Palun räägi lähemalt, millest sa seda kodu kujundades lähtusid.

«Selle kodu puhul tahtsin näidata, kuidas sobitada kokku eri stiilis mööblit ja kaunistusi, et neist moodustuks ühtne tervik. Uue ja vana kokkusobitamist peetakse sageli keeruliseks, aga mina arvan, et reegleid tulebki rikkuda ja oma maitse järgi ümber kujundada,“ õpetab Blomquist.

«Omanäoliste detailide segu võib kokku anda isikupärase tulemuse, mis on just sinu nägu. Ja ära karda värve – nad on su sõbrad!»
«Omanäoliste detailide segu võib kokku anda isikupärase tulemuse, mis on just sinu nägu. Ja ära karda värve – nad on su sõbrad!» Foto: Ikea

Kuidas mõnele toale kiiresti ja lihtsalt uus hingamine anda?

«Miski ei tee kodu hubasemaks kui vaasitäis lilli. Mõtlen sellega nii lõikelilli kui ka loodusest korjatud lehiseid, õitsevaid või miks mitte ka kuivanud oksi, mis mõjuvad skulptuuridena. Loomulikult võivad lõikelilled olla üsna kallid, kuid kevadest hilissügiseni pakub loodus küllaga tasuta leide, mida koju tuua.»

«Peaaegu miski ei too ruumi rohkem värskust kui lõikelilled, nii et võimalusel kaunista oma kodu lilledega.»
«Peaaegu miski ei too ruumi rohkem värskust kui lõikelilled, nii et võimalusel kaunista oma kodu lilledega.» Foto: Ikea

Selles kodus on palju toredaid tekstiile. Kuidas sa need kokku sobitasid?

«Kuna see korter on koduks kolmele väga erinevale inimesele, saabki see olla ainult üks suur stiilide, värvide ja tekstuuride pillerkaar. Soovisin näidata, kuidas erinevused pigem rikastavad kui takistavad. Mustriliste ja ühevärviliste kardinate, voodipesu, patjade ja vaipadega mängimine viis kihilise ja pehme tulemuseni, millel on siiski kuhjaga iseloomu ja isikupära.»

Sa paigutasid mõned kunstiteosed üsna tavatutesse kohtadesse…

«Absoluutselt! Tegelikult julgustan kõiki seadma pilte sinna, kuhu neid tavaliselt ei panda: uste kohale, akende alla – kunstigaleriiks kõlbab iga pind! Eri värvi, tekstuuri või mõõtmetega pildiraame kombineerides võib luua väga isikupärase lahenduse. Kõige tähtsam on teha seda lustiga.»

«Kui elad koos teistega, leidke ühised huvid ja peegeldage neid ka oma kodu kaunistuste valikus.»
«Kui elad koos teistega, leidke ühised huvid ja peegeldage neid ka oma kodu kaunistuste valikus.» Foto: Ikea

Kuidas sa lahendasid korterikaaslaste hoiuvajadused?

«Selles kodus ollakse väga avatud ja kõike jagatakse nii külla tulnud sõprade kui üksteisega. See kajastub toredasti ka selles, et paljud asjad on paigutatud riiulitele. Valisin võimaluse selle korteri elanike vara pigem vaatamiseks välja panna kui uste taha peita, nii et paljud esemed – alates ühisest klaasnõude kogust kuni igaühe isiklike rõivasteni – jäid nähtavale.»

Detailid ja isiklikud asjad jättis disainer nähtavale.
Detailid ja isiklikud asjad jättis disainer nähtavale. Foto: Ikea

Tooted, millega disainer korteri sisustas, leiab SIIT.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles