Arendaja peab vaatama tulevikku
Hinnast veelgi olulisem on aga arendaja võime vaadata tulevikku. Ehituslikud normid, näiteks mürapidavus või tuleohutus, on pidevas muutumises, mis muudab klientide elu mugavamaks. Need seadused muudavad kinnisvara läbipaistvamaks – koduostja teab, et ta saab kvaliteetse asja. Kui võrrelda hruštšovkat uue ventilatsiooniga kortermajaga, kus kõik on detailideni lahendatud, siis see elukeskkond on juba tervise seisukohast oluliselt parem.
Sealjuures ei peaks uusarendus aga ainult nõuetele vastamisega piirduma. Kui vähegi võimalik, tuleks rakendada uuenduslikke võimalusi, mis turul on, ning püsida eespool nõuetest. Näiteks tuleb mõelda parkimiskohtadele – siinkohal on küsimuseks just elektriautode laadimispunktide valmidus. See tähendab, et elektriautode laadimispunktid saab rajada nii, et ei pea hakkama poolt hoovi üles kaevama ja hilisematel soovijatel oleks võimalikult madala kuluga võimalik enda parkimiskoha juurde laadimiskoht paigaldada.
Kuumade suvedega tõuseb samuti eriti esile hoonete kliimavalmiduse küsimus. Isegi kui klient ütleb, et tal hetkel pole kliimaseadet vaja, siis tuleb mõelda näiteks viie aasta perspektiivile – äkki siis on vaja? Klient peaks vaatama, kui väga arendaja ettepoole on mõelnud. Ettenägelikkus on ehitusprotsessi juures hästi oluline ja annab võimalusi ka innovatsiooniks – näiteks ehitiste süsinikneutraalsuseni jõudmiseks.
Kuigi praegu on kinnisvaraturul väga palju ebakindlust, on ka keerulistes oludes inimestel endiselt soov kodusid soetada. Kui pidada vanemate objektide puhul silmas nende seisukorda ja ühistu toimimist, ning jälgida uute korterite puhul arendaja võimekust uuenduslikke lahendusi kasutada, leiab iga koduostja endale sobivaima lahenduse.