Võõpa seinad üle
Lihtsaim ja soodsaim viis kodule uue ilme andmiseks on seinavärv. Selle töö üks väljakutsuvamaid ülesandeid on õige tooni leidmine, sest värv muutub vastavalt valgusele ja pinnale, kus seda vaadeldakse. Enne otsustamist võiks vaadata värvikaarti nii päeva- kui kunstvalgusega, ühtlasi arvestades, et enamasti mõjuvad heledad ja pastelsed toonid suurel pinnal tumedama ja intensiivsemana ning tumedad toonid heledamana. Kui tekib kahtlus kahe või kolme tooni vahel, võiks valida neist heledaima. Visuaalse avaruse andmiseks võiks valida heledad või kergelt pastelsed värvid.
Värvi on kõige lihtsam kanda seinale rulliga. Suurel pinnal kasuta lihtsuse huvides suurt rulli, nurki viimistle väikesega. Kui sein on juba puhas, sile ja sirge, piisab vaid selle ülevärvimisest, kui mitte, tuleb sein eelnevalt ka pahteldada ja lihvida, eriti kui on soov kasutada läikivat värvi, mis annab isegi pisivead välja. Üha sagedamini kasutatakse alternatiivina ka struktuurseid värve, mille aluspind ei pea olema perfektselt viimistletud ja mida võib erinevates tehnikates seinale kanda.
Lisaks tubade seintele tuleb vaadata kriitiliselt üle ka laed - mõnikord piisab korralikust pesust, teinekord vajavad needki värsket värvi.
Loo aktsentsein tapeediga
Tapeeti ei pea panema sugugi iga ruumi nelja seina, piisab täiesti ühest seinast või suisa paarist paanist, nii ei hakka tapeet domineerima. Kui ruumi luuakse vaid üks aktsentsein, on võimalik valida ka hinnalisemate materjalide hulgast, sest ülejäänud seinad saab katta soodsalt värviga. Uut seinakatet valides tasuks tähelepanu pöörasta nii selle visuaalsele sobivusele kui ka vastupidavusele ja paigaldusmugavusele. Kõige praktilisem tapeedivalik on fliis, sest see on pikaealine, kvaliteetne, laseb õhku läbi ja seda on igaühel lihtne paigaldada. Elu- ja magamisruumidesse sobib ka pabertapeet, aga selle paigaldamine ja hooldus on märksa keerumakad.