L, 3.12.2022

RETSEPT ⟩ Karamelliseeritud sibulaga pirukaampsude jaoks ei ole peaaegu midagi tarvis!

Kodu.postimees.ee
Karamelliseeritud sibulaga pirukaampsude jaoks ei ole peaaegu midagi tarvis!
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Retseptis on kasutusel täitsa tavalised väiksemapoolsed valged sibulad, mis on küpsetamise käigus muutunud luksuslikult karamelliseks.
Retseptis on kasutusel täitsa tavalised väiksemapoolsed valged sibulad, mis on küpsetamise käigus muutunud luksuslikult karamelliseks. Foto: Kadri Raig/kahvliga.ee

Toidublogi kahvliga.ee autor Kadri Raig jagab imelihtsate pirukaampsude retsepti. Need maitsevad täpselt nii, nagu oleks tegemist eriti kalli restorani menüüst pärit roaga.

Ülilihtsad karamelliseeritud sibula ampsud

6 väikest sibulat

50 g võid

Paar oksakest rosmariini ei ole hädavajalik ja võib asendada näiteks tüümianiga

Suts soola

200 g lehttainast külmkapis sulatatud

  1. Koori sibulad ning lõika need ristipidi pooleks. Proovi koorida nii, et sibulakihid jäävad otstest võimalikult palju kokku – siis seisavad need küpsedes paremini koos.
  2. Sulata pannil või, maitsesta see soolaga ning viska sisse ka paar rosmariini oksa.
  3. Lisa pannile sibulad, lõikepool peal ning küpseta neid madalal kuumusel 15 minutit. Seejärel pööra sibulad ettevaatlikult ümber ning küpseta neid veel 15 minutit.
  4. Samal ajal soojenda ahi 220kraadini, otsi välja minimuffinite küpsetamiseks mõeldud vorm ning rulli lehttainas kergelt lahti. Selle paksus võiks jääda umbes 4 mm.
  5. Lõika lehttaignast pisut muffinivormist suuremad ringid. Selleks on hea kasutada näiteks mõnda klaasi.
  6. Kui sibulad on kuldsed, siis tõsta need hästi ettevaatlikult muffinivormide põhja nii, et siiru-viiruline lõikepool allapoole jääb. Jaga vormide vahel ka praadimisest pannile jäänud või ning rosmariiniokkad. Kata sibulad taignaketastega ning vajuta nende ääred kergelt sibulate ümber kokku.
  7. Küpseta ampse 15-18 minutit kuni tainas on krõbedalt kuldne. Pärast ahjust võtmist lase ampsudel mõni minut jahtuda, seejärel kata pann lõikelauaga ning kummuta pirukakesed vormist välja. Parimad soojalt, aga ka külmalt väga mõnusad ampsud.

Lisamärkused

Kui soovid pidupäeval aega säästa, siis saad sibulate hautamise eelmisel päeval ette teha. Saad peaaegu kõik ette teha kuni sibulate vormi tõstmiseni. Vahetult enne pidu kata vormis olevad sibulad taignaketastega ning küpseta.

Loomulikult võid teha sama pirukat ka suures vormis ning selle siis pärast väiksemateks tükkideks lõigata, aga erilisema sündmuse puhul on väiksed ampsud armsamad.

Kadri tegemistel ja retseptidel saab silma peal hoida tema blogis ja Instagramis.

Märksõnad
Tagasi üles