Ettevalmistus on pool võitu
Värvimise olulisim etapp pole värvimine ise, vaid selle ettevalmistus. Alusta pindade kontrollist ja seinte pesemisest. Määrdunud seinu ei tasu värvida, tulemus ei saa pikaealine. Seinu võiks pesta vooliku ja pehme harjaga, kui vaja, võib võtta appi terasharja. Kui seinad on puhtaks küüritud, eemalda lahtine värv kaabitsaga. See on aeganõudev ja tüütu töö, seega võiks valida korraliku tööriista. Suure tuleohu tõttu ei tohi kasutada kuuma puhurit. Kui värv on korralikult seina küljes kinni, pole seda tarvis lahti kangutada, võib ka vana värvi uuega katta. Kui selgub, et laudades on auke või pragusid, tuleks need täita spetsiaalse pahtliga, uus värv ise katkisi kohti ei peida.
Vali õue sobiv toon
Eestlased kipuvad eelistama pastelseid ja rahulikke toone, aga välisfassaadile värvi valides tasub teada, et erksad toonid püsivad kauem värskena.
Seina värvitakse kuiva ilmaga
Välisfassaadi värvimiseks tuleb valida sademeteta ilm, õhu suhteline niiskus peab jääma alla 80% ja õhutemperatuur ületama + 10°C. Pilvine, aga mõõdukalt soe ilm on värvimistööks kõige sobilikum.
Sega piisava varuga värvi
Värv tuleb enne pealekandmist hoolikalt segada, vajadusel lahjendada ja ühes nõus peab olema piisavalt värvi, et katta terve seinapind, et vältida samal pinnal toonide erinevusi.
Säästa värvi kruntimisega
Enne värvimistööga alustamist veendu, et sein on täiesti kuiv. Kui eelmisel päeval on tugevalt vihma sadanud, siis on ilmselt parem värvimistöö pisut edasi lükata. Enne õige tooni pealekandmist võiks seina katta kruntvärviga – see tagab ühtlasema tulemuse ja aitab värvi kokku hoida. Pärast kruntimist peab sein taas kuivama, alles siis saab alustada värvi pealekandmisega.