R, 27.01.2023

Silmad lahti! Pikanäpumehed on võtnud sihikule Pirita kodud

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Silmad lahti! Pikanäpumehed on võtnud sihikule Pirita kodud
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pirita rand. Pilt on illustreeriv.
Pirita rand. Pilt on illustreeriv. Foto: Konstantin Sednev/Postimees Grupp

Viimasel ajal on Pirital sagenenud eluhoonetesse sissemurdmised ja vargused. Lõhutud akende ja uste kaudu sisenedes on majadest varastatud nii ehteid, jalgrattaid, tõukerattaid kui ka muid väärtuslikke esemeid.

«Menetluste käigus on kahtlustatavate ring hakanud välja joonistuma, kuid jätkame aktiivset uurimistööd, töötame läbi turvakaamerate salvestisi ja kogume tunnistajate ütlusi, et vargad esimesel võimalusel kinni pidada,» selgitas Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Vjatšeslav Milenin.

Praeguste juhtumite põhjal pole Mileni kinnitusel põhjust arvata, et vargad oleksid inimestele füüsiliselt ohtlikud. Siiski hoiatab ta, et pikanäpumeestele peale sattudes ei tasu riskida ja hakata neid ise kinni pidama, vaid esimesel võimalusel tuleks teavitada juhtunust politseid.

Varguste ennetamiseks tuletab Milenin meelde, et kui koduomanik unustab uksed lukustada, aknad lahti või isegi õhutusasendisse, on varaste jaoks pool tööd juba tehtud. Samuti ahvatleb vargaid kõik väärtuslik, mis on jäetud nähtavale vedelema, näiteks terrassile või aknalauale.

«Hiljuti üritas pikanäpumees keset ööd korterelamus lahti muukida tuulutusasendisse jäetud akent. Õnneks ärkas korteriomanik ragistamise peale üles ja kurjategija ehmus ning jooksis minema. Samas on selge, et selline ehmatus ei takista teda tungimast mõnesse teise elamusse,» ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Milenin tuletas meelde, et kuna varastele meeldib tegutseda varjatult, tasub kasutusele võtta kõik abinõud, mis neid eemale peletavad: lukud, valgustus, signalisatsioon ja kaamerad. «Kui piirkonnas elab teisi usaldusväärseid inimesi ja on aktiivne kogukond, liituge naabrivalve programmiga,» soovitas ta.

Märksõnad
Tagasi üles