N, 30.11.2023

Augustikuu on Tallinna botaanikaaias Rumeenia looduse ja kultuuri päralt

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Facebook
Comments
Tallinna botaanikaaed.
Tallinna botaanikaaed. Foto: Annika Lepp

Oma 60. sünnipäeva tähistamiseks kehastus Tallinna Botaanikaaed alates eelmise aasta kevadest Taimeriigi Suursaatkonnaks, pakkudes käesoleva aasta lõpuni igakuiseilt Eestis resideeruvatele saatkondadele võimalust tutvustada botaanikaaias oma riiki. Augustikuu on Rumeenia looduse ja kultuuri päralt.

Laupäeviti, 6., 13. ja 20. augustil kell 12.00 viib botaanik Urmas Laansoo huvilised ringkäigule Rumeenia päritolu taimede juurde. Ringkäigul botaanikaaias saab teada, kui palju kasvab Rumeenias taimi, mis on Rumeenia rahvuspuu ja rahvuslill ning milliseid Rumeenia päritolu taimi saab Eestis kasvatada. Ringkäigule pääseb botaanikaaia tavapiletiga. Registreerida saab SIIN.

23. augustini esitleb Rumeenia suursaatkond botaanikaaia Palmimajas näitust «Aia võlu». Näitusel eksponeeritavad maalid pärinevad Rumeenia ühe suurima, Jibou botaanikaaia kaasaegse kunsti kollektsioonist.

Tallinna Botaanikaaed on avatud iga päev kell 10.00-19.00. Botaanikaaia tavapilet suvehooajal on 6 eurot, sooduspilet 3 eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles