Koolilapse mööbel olgu ajatu
Kõige olulisem esimesse klassi astuva õppuri toas on õpinurk töölaua ja tooliga. Vanem saab ruumi planeerida ja sisustada nii, et ta ei pea seda kooliea lõpuni kordagi muutma. Kuidas? Lahendus peitub ajatus disainis ja funktsionaalses mööblis, mis ei näe paari aasta möödudes lapsik välja. Sisekujundaja soovitab taas lahendusi, mida on lihtne kohandada vastavalt lapse kasvule. Näiteks reguleeritava kõrgusega kirjutuslaua tooli.
"Koolilaps vajab rohkelt ruumi kirjatarveteks, vihikuteks ja raamatuteks. Et need kirjutuslaual ei kuhjuks ega põhjustaks segadust, tasub mõelda ka erinevatele hoiulahendustele. Lisakapid laua kõrval, kergesti kinnitatavad seinariiulid, perfotahvel ja erinevad laua organiseerijad tagavad lapsele ruumi õppimiseks,” rääkis Castro.
Mängulisus on kohustuslik
Sisekujundaja nendib, et sageli tahame lapse tuba kujundada täiskasvanu perspektiivist. Pisematele mõeldud toa puhul ei tohiks unustada kaunistusi, aksessuaare ja värve. Need lisavad ruumile mängulisust ja ergutavad loovust. Praktilistel kaalutlustel saab ruumi kaunistada ka märkme- ja perfotahvlitega.
Võimalikult väikse eelarve juures soovitab disainer alustada toa renoveerimist kõigepealt ebavajalikust vabanemisega. Olgu nendeks vanad ja kasutamata esemed või mööbel. Järgmine samm on ruum värvida, seejärel sisustada. “Kulude jagamiseks ei pea kogu mööblit korraga ära ostma, vaid seda saab teha etapiliselt. Pealegi sobib lapsele puhas ja avar tuba, kus on voodi, mänguasjade panipaik ja kirjutuslaud, palju paremini kui kitsas mööblit täis ruum.