Järjest rohkem küsivad inimesed spetsialistidelt ka seda, et seadmed ja tehnika oleks kergesti hooldatavad. Uue teemana pälvib kodusisustamisel tähelepanu ökonoomsus.
«Vee äravoolumehhanism võib olla stiilne, aga kui see raiskab palju vett, siis see meeldib vähestele,» ütleb Roostalu. «Kui varem kulus WC-potist vett lastes üle kümne liitri, siis nüüd saab sama tulemuse juba kolme-nelja liitri veega. WC kasutamise keskkonnamõjude vähendamine on olnud viimase kümnendi teema, ning juba on loodud ka WC-potti integreeritud pesufunktsioon, mis võimaldab loobuda tualettpaberist.»
«Sisekujundajatelt küsivad tarbijad järjest enam, et plastiku kõrval oleks valikus naturaalsemaid materjale – kivi, puitu, erinevatest metallisulamitest või klaasist funktsionaalseid tootepindu. Needki peaksid olema saadaval eri värvides», ütleb Triinu Aruoja.
Uus teema on toodete lisafunktsioonid ja võimalus integreerida seadmed targa kodu süsteemidesse. «Näiteks võib WC-poti loputusnupp täita oma põhifunktsiooni, aga lisaks saab sellesse integreerida spetsiaalse sanitaarpulkade tarviku, mis eemaldab katlakivi, desinfitseerib süsteemi ja annab loputusveele meeldiva lõhna. Veel on võimalik paigaldada öise aja valgustusfunktsioon või ka filter, mis eemaldab halbu lõhnu,» ütleb Priit Roostalu.
Niisamuti on populaarne santehnika integreerimine targa kodu süsteemidesse, mis võimaldab kasutada ka nutitelefonidega reguleeritavaid lisafunktsioone. Sealjuures näeb tipptasemel WC-pott täna välja nagu iga teine, varasemalt oli sellised tooted palju suuremate mõõtmetega ja juba välimusest oli aru saada, et tegu on teistsuguse tootega. Enam ei ole suurus määrav.