ETTEVAATUST Muruniidukid ja trimmerid viivad pahaaimamatu omaniku taskust tuhandeid eurosid

Kodu.postimees.ee
Copy
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Pexels / CC0 Licence

PZU Kindlustus on suvel registreerinud kümmekond kahjujuhtumit, kus niiduki või trimmeri alt lennanud kivi lõhkus klaasi või tekitas muu kahju. Selliste juhtumite keskmine kahjuhüvitis on 1000 eurot.

Tabamuse saab tavaliselt hoone aken või hoovil olev sõiduk. Lisaks kividele on kahju teinud teised muru sees peitunud objektid või ka niidutera küljest lahti tulnud tükk, teatas PZU.

Trimmerdamisel on samuti pahandust teinud peamiselt kivid, lõhkudes hoonete või autode aknaid. Kivid võivad tabada ka teisel pool aeda või tänaval olevaid sõidukeid või möödakäijaid. Õnneks ei ole suvel registreeritud inimestele tekitatud vigastusi.

«Need juhtumid tuletavad meelde, et niitmisel või trimmerdamisel tuleb olla ettevaatlik ning kontrollida, et töö on ümbrusele ohutu. Niitmisel tuleb kasutada ettenähtud kaitseseadmeid ning vaadata, et väljavise ei toimuks inimeste, hoonete või sõidukite poole. Teatud kohtades on parem niita madalamatel pööretel ning kasutada kõrgemat niitmiskõrgust, sest nii on väiksem tõenäosus, et rohus peituv kivi tõuseb lendu,» ütles PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Ettevaatlikud peavad olema ka haldusfirmad, kes teevad töid haljasaladel. Näiteks registreeris kindlustuspakkuja juhtumi, kus kinnistu parklas trimmerdati murukivide vahelt rohtu ning seejärel avastas kahjukannatanu, et tema auto kerel olid ümberringi kivitäkked.

Sellistes olukordades aitab, kui haldusfirmadel on riskide kaitseks sõlmitud ka vastutuskindlustuse leping.

Tagasi üles