«Kui osta korter projekteerimise staadiumis, võiks uurida, kuidas hakkavad korteris paiknema kütte-, vee- ja ventilatsioonitorud,» pöörab sisekujundaja alustuseks tähelepanu. Üldiselt määravad ventilatsioonitorustikud, kui suure osa laest moodustab ripplagi.
Tähtis on ka ventilatsioonagregaadi asukoht. «Soovitan täpsustada, kas ventilatsiooniagregaat on korteripõhine ja kui, siis kuhu see paigaldatakse. Kui korterisse on planeeritud majapidamisruumi seinapealne agregaat, siis tuleks täpsustada, kas samasse ruumi mahuvad ära nii pesumasin kui ka kuivati või tuleb kasutada kombineeritud kuivatiga pesumasinat.
Vähemtähtis ei ole ka siseviimistlusmaterjalide valik. «Materjale valides kujuta neid oma korteris võimalikult hästi ette ja kui kindlust pole, kaalu sisekujundaja abi,» ütles Radomski.
Sisearhitekti sõnul vaatlevad inimesed sisutuselemente tihtipeale eraldiseisvatena ning seetõttu ei pruugi need hiljem omavahel hästi kokku sobida. Kui köök pole alguses piisavalt hästi läbi mõeldud, siis võib juhtuda, et näiteks köögivalamu on ebamugavas asukohas. Kahjuks on vee- ja kanalitorude nihutamine juba suurem ning kulukam töö.
Looduslikud vormid
Materjalidest ja värvidest on tänapäeval olulisem vorm. Voolavate, massiivsete, looduslike vormide trend hõlmab laia toodete ampluaad diivanitest vaasideni. Kuna öko mõtteviis on endiselt esikohal, siis leiab populaarsust naturaalne puit ja kivi.
«Interjööris valitsevad looduslikud vormid ja materjalid. Seda juba mitu aastat. Kodusistustamisel paeluvad kodukoojaid eriti naturaalsest puidust mööbel ja rotangpunutisega detailid,» kirjeldas Radomski.
Värvid lähevad sisearhitekti kinnitusel aina julgemaks. Valgete ja maalähedaste hallikate-pruunikate toonidele lisandub terrakota, tumedad sinised ja rohelised toonid, kuid seda kõike siiski rahulikus looduslikus kontekstis.