Harku järve äärde kerkib uus äge elamukvartal

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Copy
Luuslangi uusarendus.
Luuslangi uusarendus. Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

Haaberstisse, Jalami tänavale tuleb 13 elumajast ja ärihoonest koosnev uusarendus 224 koduga. Luuslangi nimeline kvartal ehitatakse kolmes etapis ning esimesed 80 kodu valmivad juba 2023. aasta lõpus.

Kadarik Tüür Arhitektide kavandatud elamukvartalisse kerkivad kolme- ja neljakorruselised A-energiaklassi majad, kuhu tuleb kokku 14 157 ruutmeetrit elamispinda. Soovijad saavad valida 2-4-toaliste, 35-88 ruutmeetri suuruste kodude vahel. Igal kodul on oma rõdu või terrass ning avarust loovad kõrged aknad. Kvartali ainsasse ärihoonesse planeeritakse piirkonda teenindavaid ettevõtteid.

Liveni arendusjuhi Madis Gildeni sõnul sooviti Luuslangi arendusega luua hubase tundega elamukvartal. «Arhitektide Kadarik Tüür poolt loodud kolme- ja neljakorruselised majad moodustavad justkui eraldiseisvad väikesed ja privaatsed asumid. Iga elamu juurde rajatakse haljastatud väliala koos mänguväljakutega. Lisaks asub arendus looduskaunis kohas – Harku metsa ja järve läheduses,» kommenteeris Gilden.

Majade ehituse puhul on tähelepanu pööratud ka energiatõhususele. Iga hoone katusele paigaldatakse päikesepaneelid, samuti liitutakse kaugküttevõrguga.

«Nagu teistegi Liveni arenduste puhul, saavad ka Luuslangi kodu varasemad ostjad valida enda maitse järgi nii ruumide paigutuse kui meelepärase sisekujunduse. Kooskõlas siseviimistlusega on võimalik tellida disainköök koos tehnikaga ja ülejäänud kohtkindel mööbel,» lisas Gilden.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles