Hiljuti avalikustati Melbourne'is seinamaaling, millel on kujutatud Vene ja Ukraina sõdurit kallistamas. Selline vaatepilt on ukrainlaste sõnul aga sügavalt solvav.
PILDID ⟩ Austraalia kunstniku seinamaal ajas ukrainlased marru: see on solvav!
«Uuel Melbourne'i seinamaalingul on kujutatud Vene ja Ukraina sõdurit kallistamas ning see on kõigi ukrainlaste jaoks sügavalt solvav. Venemaa sõda Ukrainas ei ole konflikt kahe riigi vahel – see on sissetung. Seinamaal loob tunde, et ohver ja agressor on võrdväärsed,» kirjutab Twitteris sotsioloog Olga Boitšak.
Maalingu mõistab hukka ka Ukraina suursaadik Austraalias Vasyl Mirošnitšenko. «Maalikunstnikul pole aimugi Venemaa sissetungist Ukrainasse ja on pettumust valmistav, et selliseid asju tehakse ilma Melbourne'i ukrainlaste kogukonnaga konsulteerimata,» kirjutas Mirošnitšenko Twitteris, lisades: «See tuleb viivitamatult eemaldada.»
Seinamaaling ärritas veel paljusid, kellest mitmed ei peljanud oma emotsioone ka sotsiaalmeedias avaldada.
«Mida inimesed mõtleksid, kui seinamaalingul kujutaks vägistajat ja ohvrit kallistamas?» küsis üks. «See pilt solvab ja teeb haiget inimestele, kes juba niigi kannatavad,» lisas teine.
«Sellise asja tegemine on ekstreemselt naiivne,» tõdes kolmas. «See tuleks viivitamatult eemaldada ja selle kohutava maalinguga seotud inimesi tuleks karistada,» põrutas neljas.
1/ A recently unveiled mural in @Melbourne showing a RU and a UA soldier hugging is utterly offensive to all Ukrainians. The painter has no clue about the RU invasion of Ukraine and it is disappointing to see it done without consulting the Ukrainian community in Melbourne. pic.twitter.com/TCG6s7W9SJ
— Vasyl Myroshnychenko (@AmbVasyl) September 3, 2022
Töö autor on Austraalia kunstnik Peter Seaton, kes palus oma teose pärast vabandust ja lubas vastuolulise seinamaalingu eemaldada. Tänaseks päevaks ongi seinamaaling peidetud.
Mural with embrace of Ukrainian and Russian soldier taken down in Melbourne
— Euromaidan Press (@EuromaidanPress) September 5, 2022
The mural by Peter Seaton was heavily criticized by @ambvasyl, 🇺🇦 community in Australia & artist's colleagues for creating a sense of false equivalency btw victim & aggressor https://t.co/1FbKgMM4QB pic.twitter.com/dTmVaKHmbr