T, 27.09.2022

PILDID ⟩ Tartusse kerkib tuleva aasta sügiseks kõigi mugavustega kaasaegne kortermaja

Kodu.postimees.ee
Tartusse kerkib tuleva aasta sügiseks kõigi mugavustega kaasaegne kortermaja
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Jaama 167 uusarendus.
Jaama 167 uusarendus. Foto: YIT Ehitus

YIT Eesti alustab lähipäevil uue seitsmekordse eluhoone rajamist Tartusse Jaama tänavale. Aadressile Jaama 167 kerkiva hoone 61 korterit ja esimesele korrusele rajatavad kolm äripinda tulevad müügile oktoobris, esimesed valminud korterid antakse omanikele üle 2023. aasta sügisel. 

YIT elamuarenduse müügijuhi Eva-Liisa Tamme sõnul on arhitekt Urmas Pauli loodud projekt kujunenud koduotsijate seas juba küllaltki populaarseks. Eriti suurt huvi tuntakse kuni 3,1 meetri kõrguste lagede ja avarate terrassidega esimese korruse korterite vastu.

«Tänaseks on oma huvi registreerinud juba sadakond peret, kelle seas on nii põliseid tartlasi, seni lähivaldadest Tartusse tööle sõitnud inimesi, kes on otsustanud endale ülikoolilinna püsiva elukoha hankida, kui ka neid, kes soovivad osta korterit üüripinnaks. Tänane kõrge üüripindade nõudlus Tartus annab ostjatele kindlust, et investeering kinnisvarasse saab olema korraliku tootlusega,» rääkis Eva-Liisa Tamm.

Tema sõnul annab projekti populaarsusele hoogu ka arhitekt Urmas Pauli loodud nutikas lahendus, tänu millele sulandub kaasaegne maja piirkonna teiste kodude miljööga ning tagab elanikele piisava privaatsuse.

Jaama 167 uusarendus.
Jaama 167 uusarendus. Foto: YIT Ehitus

«B-energiaklassiga hoone välisilmes domineerivad tumedad betoonelemendid, mis moodustavad esimese korruse äripindade klaasseintega maitseka terviku. Äripindadega samal tasandil paiknevate esimese korruse korterite elanikud saavad nautida suuremat avarust tänu tavapärasest oluliselt kõrgematele, 2,8-3,1 meetri kõrgustele lagedele. Teise korruse elanikud veeta soojadel päevadel aega kuni 24m2 suurusel katuseterrassil,» rääkis Tamm.

Hoone erinevad terrassi- ja rõdulahendused annavad selle fassaadile vaheldusrikkust – lisaks terrassidega varustatud korteritele saavad huvilised valida erinevatesse ilmakaartesse avanevate kuni 7m2 rõdude ja tubadesse avarust ja värsket õhku toovate Prantsuse rõdudega korterite vahel.

Uus maja on varustatud liftiga ning esimesele korrusele luuakse lisaks iga korteri individuaalsele panipaigale ka ühine panipaik lapsevankritele.

Jaama 167 uusarendus.
Jaama 167 uusarendus. Foto: YIT Ehitus

«Lastega peredele paremate võimaluste loomiseks kerkib õue ka mänguala. Hoone kõrval hakkab paiknema parkla nii autodele kui ka jalgratastele – kuna uus hoone asub vaid veerandtunnise jalgrattasõidu kaugusel Tartu vanalinnast, siis usume, et Jaama tänava uue hoone elanikud hakkavad hea meelega igapäevasteks toimetusteks auto asemel jalgratast kasutama,» sõnas Tamm.

Jaama 167 arenduse näol on YIT üle pikkade aastate esimese projektiga ülikoolilinnas.

«Meil on väga hea meel, et saame luua Annelinna kesklinnapoolse külje väga hea infrastruktuuriga piirkonda järjekordse kaasaegse kõigi mugavustega hoone. Annelinna kui piirkonna kasuks räägib väga kiire ja mugav ühistranspordiühendus Tartu südalinnaga ning see, et piirkonnas on piisavalt kauplusi, koole, lasteaedu, kergliiklusteid, parke, äsja avatud Annemõisa jalgpallihall ja kõike muud täisväärtuslikuks eluks vajalikku,» tõdes Tamm.

Märksõnad
Tagasi üles