Lisaks paikneb püramiidi tipus toidugrupp «Suhkur, maiustused, magusad ja soolased näksid», milles olevad toidud ei ole meile vajalikud, kuid mida väikeses koguses võib mõnikord endale lubada.
Kõik toidupüramiidi viies põhitoidugrupis olevad toidud on segatoiduliste laual võrdselt olulised ning nende söömine õiges vahekorras on mitmekesise ja tasakaalustatud toitumise aluseks. Sööma peaks püramiidi n-ö alt üles ehk pöörama koguseliselt suuremat tähelepanu köögiviljade ja tärkliserikaste toitude (teraviljad ja kartul) söömisele, seejuures mitte unustada ülejäänud kolme põhitoidugruppi. «Paraku alustab enamik inimesi söömist toidupüramiidi tipust, kus paiknevad kõige maitsvamad ja energiarikkamad toidud. Selliselt süües võib tunduda kõht küll täis, kuid organism jääb ilma paljudest vajalikest ainetest,» selgitab Pitsi.
Kõikidest toidugruppidest ei pea igapäevaselt sööma. Pigem on oluline jälgida, et kogused oleksid nädala lõikes tasakaalus. Osad toidud, mida tuleks süüa rohkem (näiteks puu- ja köögiviljad ning marjad ja teraviljatooted), peaksid menüüs olema igapäevaselt, teised võib jaotada nädala peale.
Toidupüramiid on väga paindlik ning igaüks saab kohaldada toidupüramiidi vastavalt oma maitseeelistustele, rahalistele võimalustele ning ajalisele ressursile. Nii toidugruppide vahel kui ka toidugruppide sees saab teha asendusi. Näiteks kui vähendada oma menüüs teraviljatoodete osakaalu, tuleb piisava hulga süsivesikute saamiseks suurendada köögiviljade ja marjade osakaalu. Või kui mõned köögiviljad ei maitse, ei pea neid tingimata ka sööma – siis võib süüa rohkem neid, mis meeldivad.