R, 7.10.2022

EKSPERT ⟩ 13 aastat kestnud kinnisvarahindade tõus on läbi ja ees on segased ajad

Kodu.postimees.ee
13 aastat kestnud kinnisvarahindade tõus on läbi ja ees on segased ajad
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kõige likviidsema kinnisvaraga piirkonnad Tallinnas on Mustamäe ja Lasnamäe.
Kõige likviidsema kinnisvaraga piirkonnad Tallinnas on Mustamäe ja Lasnamäe. Foto: Shutterstock

Kõrgemad intressid ja suured energiakulud pole korralikult veel kohalegi jõudnud, kuid turg on juba maha rahunenud ning järelturu hinnatõus peatunud, ütleb Pindi Kinnisvara maakler Anton Novikov.

«Pakkumisi tuleb turule pidevalt juurde, nii on Tallinna järelturul aasta algusega võrreldes ligi kaks korda rohkem kaupa, kuid nõudlus on oluliselt kahanenud ja nii ongi loogiline, et oleme väga kiirelt jõudnud tasakaalupunkti. Kas vahepealne totaalne müüjate diktaat muutub lähikuudel ostjate paradiisiks, selgub siis, kui esimesed suuremad küttearved on kohal. Suurt rolli mängib ka see, kui palju majanduse pidurdamiseks lõpuks intressid tõusevad,» selgitas Novikov. Ta lisab, et kinnisvaraturu kõige olulisemaks lakmuspaberiks on Tallinna magalarajoonid.

Sest mis juhtub seal, kuhu ostab vara keskmine inimene, hakkab maakleri kinnitusel varsti juhtuma ka mujal. Erinevalt varasematest kuudest, mil pidevalt teatati uutest pöörastest hinnarekorditest, on Lasnamäel, Mustamäel ja Haaberstis pruugitud korterite tehinguhinnad augustis nina allapoole pööranud.

«Pakkumiste jätkuva suurenemise ning ostjate ebakindluse tulemusel see trend ilmselt jätkub. 13 aastat aset leidnud kinnisvarahindade tõus on läbi ja ees on segased ajad,» tõdeb Novikov.

Märksõnad
Tagasi üles