Tallinna botaanikaaed esitleb alates laupäevast põnevaid sügisande

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Copy
Tallinna botaanikaaia sügisnäitusel esitletakse erinevaid kodumaised ja eksootilisi toidutaimi.
Tallinna botaanikaaia sügisnäitusel esitletakse erinevaid kodumaised ja eksootilisi toidutaimi. Foto: Maria Storozuk

24. septembrist 2. oktoobrini kell 11.00-19.00 on Tallinna botaanikaaia Palmimajas traditsiooniline sügisnäitus, kus esitletakse erinevaid kodumaiseid ja eksootilisi toidutaimi. Toimuvad ekskursioonid ja töötuba.

Näituse kuraatori ja Tallinna botaanikaaia metoodiku Krista Kauri sõnul on mitmekesise väljapaneku eesmärk eelkõige inspireerida külastajaid rikastama oma toidulauda uute ja huvitavate sügisandidega.

«Vahel võivad vähetuntud viljad, seemned, lehed, varred või ka mugulad jääda proovimata lihtsalt seetõttu, et me ei tea, mida uutest toidutaimedest arvata. Kindlasti väärivad kohta meie toidulaual ka erinevad kaunviljad nagu näiteks mungvigna, kikerhernes ja põld-lambalääts,» selgitas Kaur.

Isuäratavate juur- ja kaunviljade ning maitsetaimede kõrval tutvustatakse ka Aasia rohelisi lehtköögivilju paksoid, tatsoid ja misuunat, millega tasuks köögis julgemalt katsetada. Jakoonijuur, meskiidipuu ja magus mungakõrvits aga pakuvad häid võimalusi rafineeritud roosuhkru asendamiseks. Näitusele tasub tulla ka teravama maitse eelistajatel, et tutvuda väljapanekuga põnevatest «pipardest». Näitusel näeb ka ligi 35 sorti kõrvitsaid.

Laupäevadel toimuvad toidutaimi tutvustavad ringkäigud nii eesti kui ka vene keeles. Ekskursioonid on sissepääsupileti alusel ja algavad Palmimajas.

Pühapäeval, 2. oktoobril kell 13.00 viib viinamarjakasvataja Nele Jaago läbi viinapuu saaduste kasutamise töötoa, kus saab muuhulgas selgeks dolmade valmistamise ning marjade ja viinapuu väätide, seemnete ning õiekobarade kasutamisvõimalused köögis. Õpituba maksab 15 eurot, sisaldades sissepääsu botaanikaaeda. Registreerida saab SIIN.  

Laupäev, 24.09

12.00 Taimeretk vene keeles (Maria Strukova)

13.00 Taimeretk eesti keeles (Krista Kaur)

Laupäev, 01.10

12.00 Taimeretk vene keeles (Maria Strukova)

13.00 Taimeretk eesti keeles (Krista Kaur)

Pühapäev, 02.10

13.00 Viinapuu saaduste kasutamise töötuba (Nele Jaago)

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles