E, 28.11.2022

PEA MEELES ⟩ Läheneb maamaksu tasumise tähtaeg!

Kristina Kostap
, kodu.postimees.ee tegevtoimetaja
Läheneb maamaksu tasumise tähtaeg!
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kose-Uuemõisa. Pilt on illustratiivne.
Kose-Uuemõisa. Pilt on illustratiivne. Foto: Sander Ilvest/Postimees Grupp

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 3. oktoobril on maamaksu teise osa ning tuludeklaratsiooni alusel juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise tähtaeg.

Maamaksu tuleb teises osas tasuda ligi 74 100 juriidilisel ja füüsilisel isikul summas 25,4 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse.

Maamaksu tasutakse kahes osas juhul, kui maamaksusumma ühe omavalitsuse piires ületab 64 eurot. Esimese osa tasumise tähtaeg oli 31. märtsil, mil tuli tasuda vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot, ning sellest ülejäänud osa on võimalik tasuda kuni 3. oktoobrini.

Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTAs ajatada. Taotluse esitamiseks tuleb e-MTAsse sisse logida ning valida menüüst «Arvestus», seejärel «Ajatamine» ja «Lisan uue taotluse». Täpsemad juhised ajatamise kohta leiab MTA kodulehelt.

Seda, kui palju tulumaksu või maamaksu tuleb tasuda, saab kõige lihtsamini vaadata MTA iseteeninduskeskkonnast e-MTA. Lisaks saavad erakliendid küsimustega pöörduda MTA infotelefonile 880 0811 või kirjutada e-postile eraklient@emta.ee.

Märksõnad
Tagasi üles