L, 10.12.2022

KRIIS SÜVENEB ⟩ Pikanäpumehed muukisid ust ajal, mil pererahvas ise kodus viibis

Kodu.postimees.ee
Pikanäpumehed muukisid ust ajal, mil pererahvas ise kodus viibis
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Möödunud nädalal tuli turvatöötajatel reageerida mitmetele sissemurdmiskatsetele, millest osa pandi toime ajal, kui pererahvas ise kodus viibis.

Eelmisel nädalal said turvatöötajad sissetungihäire Harju maakonnas asuvast eramust. Kohapeale jõudes selgus, et elamu omanik oli kodus, kui vargad olid üritanud lahti muukida tema üles tõstetava garaaži ust. Häiresignaali rakendudes oli näha tundmatuid isikuid eemal olevasse autosse jooksmas, millega ka põgeneti.

«Seetõttu soovitame ka kodus viibides valvesüsteem aktiveerida. Panna valve alla kõrvalhooned või näiteks aktiveerida valvesüsteem öösel magama minnes,» selgitas G4S Eesti kommunikatsioonijuht Maxim Tuul ning lisas, et kõigest päev hiljem üritati eramusse siseneda ka Kohtla-Järvel, kus häirele reageerinud patrull leidis objektile saabudes katkise aia ja lahtise kuuri ukse. Esialgsete andmete järgi olid kuurist kaduma läinud küttepuud.

Lisaks eramutele langesid pikanäpumeeste huviorbiiti ka toidupoed. Näiteks nädalavahetusel tuli patrullil reageerida Tartumaa ühes alevikus sissetungihäirele sealsesse toidupoodi, millel oli aken katki löödud. Olukorra lähemal uurimisel ilmnes, et häiresignaal oli küll sissemurdjad ilma kaubata minema ehmatanud, kuid kaupluse põrandale jäetud alkohol reetis nende kavatsused. Lisaks märkasid kohale saabunud politseinikud, et antud kauplus ei olnud tol õhtul sissetungijate ainus eesmärk. „Kaupluse lähedalt bussipeatusest leidis politsei eeldavate sissetungijate lukustamata auto, milles oli teisest lähedal paiknevast kauplusest korvidega varastatud alkoholi,“ ütles Tuul.

Märksõnad
Tagasi üles