L, 10.12.2022

NÄDALA KODU ⟩ Nelja põlve pärandus – rehealusega talumaja moodne elu

Tiina Kolk
, kultuuriajakirjanik
Nelja põlve pärandus – rehealusega talumaja moodne elu
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Talumaja köögis on põimunud ajalugu ja tänapäev. Siin saab puupliidil vajadusel süüa teha, leivaahjus karaskit küpsetada, uus köögimööbel võimaldab mugavalt kokata.
Talumaja köögis on põimunud ajalugu ja tänapäev. Siin saab puupliidil vajadusel süüa teha, leivaahjus karaskit küpsetada, uus köögimööbel võimaldab mugavalt kokata. Foto: Kermo Benrot

Oma maakodu Kesk-Eestis ennistades on kunstnik ja stilist Kertu Tiik talletanud kõigilt eelkäijatelt mõne olulise detaili, põimides väga vahvalt olnu olevaga. Tema taotlusi kinnitavad nii puud-põõsad-püsikud õues kui ka aitades ja elumajas olevad asjad – iga ese jutustab kõnekalt perekonnalugu.

Korda tehtud rehealusega talumaja on väga modernne ja kätkeb endas üllatavaid lahendusi. Lisaks 19. sajandi lõpul ehitatud elamu klassikalisele ruumijaotusele (köök ja läbikäidavad toad) on rehetoast ümber ehitatud avatud köögiga elutuba.

«Nagu mu ehitusinsenerist isa ütleb, see on maja majas. Ta on palju head nõu andnud ja aidanud. On ju Miku talu tema ema lapsepõlvekodu,» mainib Kertu Tiik, kes veetis koos kaksikõega kõik suved mai lõpust septembrini maal kunstiteadlasest ja sporditegelasest vanavanematega.

Märksõnad
Tagasi üles