YIT müügijuhi sõnul tahetaksegi kõige sagedamini muuta just korteri elektri- ja valguslahendust, näiteks pistikupesade ja lülitite asukohta ja nende arvu.
«Igal inimesel on kujunenud omad harjumused ja eelistused, mis võivad nõuda arendaja pakutud lahendusest erinevat lähenemist. Näiteks kolmetoalise korteri puhul mängib elektri- ja valgustuslahenduse juures olulist rolli see, kas teine magamistuba võetakse kasutusele töötoana või lastetoana. Kui tuba saab lastetoaks, siis võib näiteks seinalampide paigutus erineda märkimisväärselt sõltuvalt sellest, kas toas hakkab elama üks või kaks põngerjat,» selgitas ta.
Samuti mõtlevad pered läbi selle, millise paigutusega köögimööblit nad eelistavad – nii saab tagada, et valitud köögilahenduse paigaldamine nõuab võimalikult vähe täiendavaid toru- ja elektritöid. Tema sõnul on see järelturult kortereid ostes üks suurimaid probleeme ,– eelmiste elanike arusaamine maitsekast ja funktsionaalsest sisekujundusest ei klapi koduostja nägemusega ning selle ümbertegemine nõuab väga suuri lisainvesteeringuid.
«Paljud YIT kliendid on toonud näiteid ideaalse asukohaga vanadest korteritest, mis on jäänud ostmata, sest eelmine omanik oli selle liiga omanäoliseks kujundanud. Planeerimisjärgus korterit ostes saab aga tulevane koduomanik valida tavaliselt mitme sisustuspaketi vahel ning teha vajadusel oma maitse järgi asendusi seinavärvis, pistikupesade ja lülitite, keraamiliste plaatide, parketi ja liistude ning siseuste toonivalikus. Nii saab korteriomanik olla kindel, et korter pakub silmailu ja mõnusat olemist nii sisse kolides kui ka aastate pärast,» rääkis YIT esindaja.