R, 24.03.2023

Eesti kinnisvaraarendaja maksab koduostjate kommunaalarved kinni

Kodu.postimees.ee
Eesti kinnisvaraarendaja maksab koduostjate kommunaalarved kinni
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Järveotsa Kodud.
Järveotsa Kodud. Foto: Bonava

Elamuarendusettevõte Bonava andis sel nädalal esimestele värsketele koduomanikele üle Järveotsa Kodude teise etapi korterid ning hüvitab kõigile uutele klientidele, kes ettevõtte arendustesse kodu ostavad, aastaks kommunaalkulud.

Harku järve läheduses asuvasse elupiirkonda Haaberstis kerkib kokku viis korterelamut 174 korteriga ning terviklik elukeskkond koos läbimõeldud puhke- ja mängualadega valmib 2023. aasta sügiseks. Järveotsa Kodude teises etapis valmisid 5- ja 8-kordne elamu aadressil Tasandi 1 ja Tasandi 3, milles on kokku 74 2-4-toalist kodu suuruses 40-80,7 ruutmeetrit.

Järveotsa Kodude esimene elamu aadressil Tasandi 8 valmis 2021. aasta lõpus ning kõik elanikud on sisse kolinud. Teise etappi kuuluvates Tasandi 1 ja 3 elamutes leidub veel mõni vaba kodu, mis omanikke sisse kolima ootab. Kolmanda etapi elamud on sissekolimiseks valmis 2023. aasta sügisel.

Sügis on saabunud ja uus kütteperiood kasvavate kulutustega elektrienergiale kätte jõudnud. Et esimene aasta uues kodus mööduks murevabalt, on Bonava otsustanud hüvitada aasta aja vältel uute koduostjate kommunaal- ja halduskulud. «Uuselamutesse rajatavad kodud on vanades korterelamutes asuvatest selgelt energiasäästlikumad, samas on leibkondade igapäevaelu kulutused viimasel ajal kasvanud. Seetõttu soovime omapoolselt meie peamiseks sihtrühmaks olevaid noori peresid ostuotsuste tegemisel toetada,» kommenteeris Bonava juhtkonna liige Lauri Laanoja.

Järveotsa Kodud pakuvad peredele ühtaegu nii kaasaegse linnakodu mugavusi kui looduslähedust. Kodusid iseloomustavad läbimõeldud planeeringud, suured aknad ja kaasaegne vesipõrandaküte ning iga kodu juurde kuulub hubane rõdu ja isiklik panipaik. Elamutele omistatakse energiatõhus B-energiaklass.

Koos hubaste puhke- ja mängualadega rajatakse tulevaste elanike jaoks terviklik elukeskkond, kus parkimine on viidud turvaliselt majade alla ja kinnistu piiridele ning tööde käigus on välja ehitatud ka uus Tasandi tänav. Samuti säilitatakse ja korrastatakse kinnistuga piirnev Järveotsa oja, mis koos terviserajaga loob kogu piirkonnale lisaväärtust ja omanäolisust.

Märksõnad
Tagasi üles